Ramazan Geldi Oruç Tutacak Mısınız?

Oruç tutacak mısın?

• Hiç tutmadım

Oy: 4 2,9%
  • Birkaç kez tuttum

Oy: 9 6,5%
  • Evet

Oy: 105 75,5%
  • Hayır

Oy: 14 10,1%
  • O da ne?

Oy: 7 5,0%

• Oy verenlerin toplamı
    139
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oruç tutmak genelde ağızdan bir şey girmemesi ile ölçülür, ama ağızdan çıkanlara da dikkat etmek gerekir. Söyleme gereği duydum, çok karşılaştım oruç tutuyorum deyip ağız dolusu küfür eden. Dikkat edelim arkadaşlar. Bildiğimiz gibi amaç nefsimizi kontrol etmek.

Öyle orası hocam, küfür eden çok :D Ben de bugün biraz test çözeyim dedim ama kolum kalkmıyor :D bu akşam daha çok abanacağım yemeğe :)

Dipçe: Abi yav, bu pide nasıl bir şey, kokusu vesvese veriyor resmen :D

Maalesef nadir bir hastalığım olduğu için 21 günde 1 deposilin (penisilin) kullanıyorum. Harici günlerde başka hastalığıma randevum yoksa tutuyorum.

Geçen yıl, tüm günlerde oruç tutmuştum. Bu yılda tutacağım İNŞALLAH.

Oruç tutmak genelde ağızdan bir şey girmemesi ile ölçülür, ama ağızdan çıkanlara da dikkat etmek gerekir. Söyleme gereği duydum, çok karşılaştım oruç tutuyorum deyip ağız dolusu küfür eden. Dikkat edelim arkadaşlar. Bildiğimiz gibi amaç nefsimizi kontrol etmek.
En nefret ettiğim şeylerden biride "ben oruçluyum bana bulaşma yoksa..." o zaman tutma daha iyi.

Sizi bilemem ama benim taktiğim şöyle. Genelde sabahlıyorum arkadaşla LoL atıyoruz sonra biraz BF3 falan oynuyorum. 7 gibi yatıyorum uyanınca zaten saat 16:00-17:00 arası oluyor. Ondan sonrası kolay zaten forumda takılıyorum veya oyun oynuyorum.

Urfa sıcağında ne kadar zor olsa da, üniversite işleri için oraya gidiyorsun, buraya gidiyorsun, en azından biraz vakit geçiyor. Acıkmaktan çok sıcağın alnında durduğundan susuyor insan. Allah, tutan herkese kolaylık versin. ;)

Sizi bilemem ama benim taktiğim şöyle. Genelde sabahlıyorum arkadaşla LoL atıyoruz sonra biraz BF3 falan oynuyorum. 7 gibi yatıyorum uyanınca zaten saat 16:00-17:00 arası oluyor. Ondan sonrası kolay zaten forumda takılıyorum veya oyun oynuyorum.
Sizin yaptığınız da orucu uykuya tutturmak sayılıyor biraz ama Allah kabul etsin :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı