Ramazanı unutmak ve yanlış bir hareketi unutamamak

KS
sef6

sef6

Picopat
Yer
Arcadia Bay
İslama inanıyorsanız söyleyeyim önemli bir durumunuz olmadığı sürece orucunuzu tutmamanız dinen hoş karşılanan bir durum değil mümkünse kalanını tutun tutamadığınızı kaza edersiniz.
Biliyorum bununla ilgili birşey sormadım bedelini de kabul ettiğimi söyledim.

Hermiyasinmi

Picopat
Peki ben sonuçta forumdaki insanları tanımıyorum o yüzden hem biraz resmi biraz da samini olduğu için hocam diyorum ama siz bana öyle demeyin derseniz tabiki de size öyle hitap etmem. Başka bir şekilde hitap ederim.
Mutlaka bir saygı eki kulllanmanıza gerek yok, direkt hitap edebilirsiniz.

Hastalık vesire ertelemesi mübah olan şeyler var. 30x61 gün yapmamı düşünmüyorsun herhalde. En azından namazlarımı arttırmaya çalışıyorum ve hiç yoktan iyidir sonra tutacağım.
Aç olmanın ders çalışmanı nasıl etkiliyor bir fikrim yok, ama sınava çalışmak için orucu Ramazan sonrasına ertelemek mübah olan şeylerden değildir.
Ramazan orucunu Ramazan'da tutmak farzdır, bilerek Ramazan'dan sonrasına ertelemek haramdır.

Yavuz241

Picopat
Erteleyerek en doğrusunu yapmışsın çünkü gireceğin sınavın telafisi yok ama orucun her sene tekrar kılındığından en azından bir telafisi var. Bol bol dua et hiçbir şey olmaz.

Neden bana herkes gülücük veya kızgın atıyor. Yanlış bir şey mi yaptım.

Fapdullah

Centipat
Makaleler
2
Yer
Çok Amaçlı Odam
Oruç tutup tutmamak kişinin kendi tercihi kimse bu konuda bir şey diyemez. Sadece dini kendinize göre yazmayın. Ramazan ayında tuttuğumuz orucu kafana göre yaza erteleyemezsin. İnternette hangi doğru kaynaklarda hangi durumda oruç tutulmayacağından bahsedilmiş ve bunlar arasında ders çalışmak yok. Yazımın başında da belirttiğim üzere oruç tutup tutmamakta özgürsün. Lakin ramazandan tutulan orucu yazın tutarım bir farkı yok, orucun her sene telafisi var gibi ifadelerle anca kendini kandırırsın ve dini kendine göre yazmış olursun linç yiyorsan sebebi budur.

KS
sef6

sef6

Picopat
Yer
Arcadia Bay
Oruç tutup tutmamak kişinin kendi tercihi kimse bu konuda bir şey diyemez. Sadece dini kendinize göre yazmayın. Ramazan ayında tuttuğumuz orucu kafana göre yaza erteleyemezsin. İnternette hangi doğru kaynaklarda hangi durumda oruç tutulmayacağından bahsedilmiş ve bunlar arasında ders çalışmak yok. Yazımın başında da belirttiğim üzere oruç tutup tutmamakta özgürsün. Lakin ramazandan tutulan orucu yazın tutarım bir farkı yok, orucun her sene telafisi var gibi ifadelerle anca kendini kandırırsın ve dini kendine göre yazmış olursun linç yiyorsan sebebi budur.
Arkadaşım beni 5 milyonuncu defa açıklamak zorunda bırakmayın. Biliyorum ve bu konuda bir şey sormadım. Açmasaydım keşke konuyu.

Yukarı