Ramazanı unutmak ve yanlış bir hareketi unutamamak

Ramazan ayınız kutlu olsun öncelikle...
Açken asla ders çalışamam ve bu yüzden yaza erteledim oruçlarımı.
İlk gün unutmuşum, dışarıda yemek yedim ve kalabalık bir yerde. Allah belamı versin, çok utanıyorum ve unutamıyorum.
Nasıl unutabilirim?

Utanılcak bir şey yok zaten orucun amacı nefsine hakim olmak.

İlk gün unutmuşum, dışarıda yemek yedim ve kalabalık bir yerde. Allah belamı versin, çok utanıyorum ve unutamıyorum.
Nasıl unutabilirim?

Sağ ol seninde.
Yaza erteleme bunun dinde sonuçları farklı olabilir (kesinlikle daha az sevap alırsın)
Bir şey olmaz deyip geçiştirin hocam utanılacak bir şey değil, hatta utanmanız bile anlayışlı olduğunuzu gösterir.

Sağ ol seninde.
Yaza erteleme bunun dinde sonuçları farklı olabilir (kesinlikle daha az sevap alırsın)
Bir şey olmaz deyip geçiştirin hocam utanılacak bir şey değil, hatta utanmanız bile anlayışlı olduğunuzu gösterir.
Ertelemenin vebalini biliyorum. Günah ve kabul de ediyorum. Yapacak bir şey yok. Bu kadar emeğimi çöpe atamam. Bir şekilde telafi edeceğim.

Kanka oruçluyken yesen bile sıkıntı olmaz çünkü sonuçta kasıtlı yapmamışsın. Senin utanmana hiç gerek yok. Hatta kafana takmana bile gerek yok çünkü unutmuşsun. Bir vebali günahı olmaz gönlünü ferah tut bir günahı varsa bile Allah affedicidir hiç canını sıkmana gerek yok.

Nasıl unutabilirim?
Dostum merak etme bizim hocalar canlı derste kahvaltınızı yapın sonraki derse öyle gelin diyor.

Nasıl unutabilirim?
Kendi isteğinle orucunu başka bir zamanda tutamazsın. Ramazan orucunu Ramazan ayında tutmak farzdır.
Allah'a tövbe et ve bir daha aynı hatayı yapmamaya çalış. Ve kendine bela okuma kardeşim.

Geri
Yukarı