Ramazanı unutmak ve yanlış bir hareketi unutamamak

şu hocam lafından bir vazgeçsek...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki ben sonuçta forumdaki insanları tanımıyorum o yüzden hem biraz resmi biraz da samini olduğu için hocam diyorum ama siz bana öyle demeyin derseniz tabiki de size öyle hitap etmem. Başka bir şekilde hitap ederim.

Hastalık vesire ertelemesi mübah olan şeyler var. 30x61 gün yapmamı düşünmüyorsun herhalde. En azından namazlarımı arttırmaya çalışıyorum ve hiç yoktan iyidir sonra tutacağım.
Aç olmanın ders çalışmanı nasıl etkiliyor bir fikrim yok, ama sınava çalışmak için orucu Ramazan sonrasına ertelemek mübah olan şeylerden değildir.
Ramazan orucunu Ramazan'da tutmak farzdır, bilerek Ramazan'dan sonrasına ertelemek haramdır.

Oruç tutup tutmamak kişinin kendi tercihi kimse bu konuda bir şey diyemez. Sadece dini kendinize göre yazmayın. Ramazan ayında tuttuğumuz orucu kafana göre yaza erteleyemezsin. İnternette hangi doğru kaynaklarda hangi durumda oruç tutulmayacağından bahsedilmiş ve bunlar arasında ders çalışmak yok. Yazımın başında da belirttiğim üzere oruç tutup tutmamakta özgürsün. Lakin ramazandan tutulan orucu yazın tutarım bir farkı yok, orucun her sene telafisi var gibi ifadelerle anca kendini kandırırsın ve dini kendine göre yazmış olursun linç yiyorsan sebebi budur.

Oruç tutup tutmamak kişinin kendi tercihi kimse bu konuda bir şey diyemez. Sadece dini kendinize göre yazmayın. Ramazan ayında tuttuğumuz orucu kafana göre yaza erteleyemezsin. İnternette hangi doğru kaynaklarda hangi durumda oruç tutulmayacağından bahsedilmiş ve bunlar arasında ders çalışmak yok. Yazımın başında da belirttiğim üzere oruç tutup tutmamakta özgürsün. Lakin ramazandan tutulan orucu yazın tutarım bir farkı yok, orucun her sene telafisi var gibi ifadelerle anca kendini kandırırsın ve dini kendine göre yazmış olursun linç yiyorsan sebebi budur.
Arkadaşım beni 5 milyonuncu defa açıklamak zorunda bırakmayın. Biliyorum ve bu konuda bir şey sormadım. Açmasaydım keşke konuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı