RAM'den ses çıkması

Üstünden bayağı zaman geçmiş ama madem hortlamış konu bende ki sebebini söyleyeyim. Sorunun sebebi fareden kaynaklanıyor. Hareket ettikçe bu ses çıkıyor ve raporlama hızını arttırınca şiddeti daha çok artıyor. Ekran kartlarında ki bobin vızıltısının bir çeşidini yaşıyorum sanırım.

RAM'lerden gelmez vs diyenler olmuş. Gelir efendim çift slot çalışan Kvr26s19s8/16 ve kvr26s19d8/16 modelinde RAM'lerim var. Özellikle virüs taraması vs yaparken sanki fana bir şey çarpıyor veyahut HDD kafa vuruyor gibi harmonik bir ses geliyor. HDD'den geliyor eminim vs diyenler olacaktır.

Cihaz bu, RAM'ler ve HDD zıt kenarlarda bulunuyor. Ayırt edecek kulağımız var çok şükür :)

Dosya Ekleri

• 1645994664588.png
    1645994664588.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 48
RAM'lerden gelmez vs diyenler olmuş. Gelir efendim çift slot çalışan Kvr26s19s8/16 ve kvr26s19d8/16 modelinde RAM'lerim var. Özellikle virüs taraması vs yaparken sanki fana bir şey çarpıyor veyahut HDD kafa vuruyor gibi harmonik bir ses geliyor. HDD'den geliyor eminim vs diyenler olacaktır.

Cihaz bu, RAM'ler ve HDD zıt kenarlarda bulunuyor. Ayırt edecek kulağımız var çok şükür :)

Bir kulak doktoruna görün derim :D

Denk gelmişken ses kaydına da aldım :) Vocaroo | Online voice recorder
Bu konu daha çok elektroniğe kayıyor. Mesela arkadaşlar burada biraz alaycı bir tavır sergiliyor ama telefonların şarj aletlerinde de küçük transformatörler bulunuyor ve şarj aletlerinin cızırdama sesini pek çok insan duymuştur ama şarj aletlerinde fan yok. Bu tarz devre elemanları her zaman ses yapabilir. Ram'lerde yüksek Hertz ile çalışan elektronik kartlardır, yani aslında burada şaşılacak bir durum yok.

Yani her şey fan değil arkadaşlar. Bilgisayarlar da sonuçta elektronik cihazlardır. 👍

Üstünden bayağı zaman geçmiş ama madem hortlamış konu bende ki sebebini söyleyeyim. Sorunun sebebi fareden kaynaklanıyor. Hareket ettikçe bu ses çıkıyor ve raporlama hızını arttırınca şiddeti daha çok artıyor. Ekran kartlarında ki bobin vızıltısının bir çeşidini yaşıyorum sanırım.
Aynen hocam bunu nasıl çözeceğiz. Sayfada scroll yapıyordum bazen bu ses çıkıyor yaptığım yere göre değişiyor mesela steamde geziyorum bu ses geliyor.

Aynen hocam bunu nasıl çözeceğiz. Sayfada scroll yapıyordum bazen bu ses çıkıyor yaptığım yere göre değişiyor mesela Steam'de geziyorum bu ses geliyor.

Çözüm bulamadım ama çok da uğraşmadım zaten. Farenizin ayarlarında raporlama hızı ayarı varsa onu düşürmeyi denemek belki bir nebze kesebilir. Şöyle farklı bir önerim olabilir. Kafayı o sese takmamak gerek, taktıkça daha çok kendini belli ediyor 😃

Geri
Yukarı