RAM'i 3200 MHz yapınca görüntü gelmiyor

Daha fazla  
Anakart
gigabyte b550 gaming x
İşlemci
amd ryzen 5 5600x
Merhaba bende Hikvision 16x2 2666 MHz RAM var ana kartımda Gigabyte B550 Gaming X. BIOS'a girdiğimde RAM hızını değiştirip çıkıyorum ama ekranım gelmiyor. BIOS kısmında da XMP ile ilgili hiçbir şey yok. Nasıl çözerim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende Hikvision 16x2 2666 MHz RAM var ana kartımda Gigabyte B550 Gaming X. BIOS'a girdiğimde RAM hızını değiştirip çıkıyorum ama ekranım gelmiyor. BIOS kısmında da XMP ile ilgili hiçbir şey yok. Nasıl çözerim bu sorunu?
Sorun değil bu, bak basit düşünelim 3200'de sistemin kaldırmıyor, sonuç bu. 3200 yapma.

Eski anakartım da çalışıyordu ama ve daha kötü bir sistemdi ayrıca eski bilgisayarım.
Eski anakartın neydi, bak şimdiki anakartın bu, ayrıca başka değişiklikler varsa neler? Tek cümle ile özet geçme, açıkla neler değişti ne değişmedi gibi, ben yazmasam bile birisi yazar.

Sorun değil bu, bak basit düşünelim 3200'de sistemin kaldırmıyor, sonuç bu. 3200 yapma.
amd işlemcili b450m-k gigabyte anakartda 2x8GB belleğim var. iki ram takılıyken 3200'e yükseltince görüntü vermiyor. tek ram takılıyken 3200e yükseltince hiçbir problem yok. bir bilginiz var mı bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz ?

amd işlemcili b450m-k gigabyte anakartda 2x8GB belleğim var. iki ram takılıyken 3200'e yükseltince görüntü vermiyor. tek ram takılıyken 3200e yükseltince hiçbir problem yok. bir bilginiz var mı bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz ?
Her iki RAM'i de tek tek takılıyken 3200'de denedin mi? Çalıştı mı? Çalıştıysa RAM'lerde problem yok. 3200mhz'de sistemin kaldırıyor. PSU ve voltaj değerlerin dengeli.

1673382194802.png

İki RAM takılıyken, ilk yazdığın 2x16 2666mhz'den 3200, voltaj yetersiz olabilir, bu da XMP profilin netken PSU'n yetersizliği olabilir.

PSU değişirsen çözülür mü? Belki. Değiştirebilir misin? Değiştirirken kablolamayı doğru yapabilir misin? İşte bunlar sorunu çözmen için atılacak adımlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı