RAM’i çıkardıktan sonra ekran gelmiyor

Kansen

Femtopat
Daha fazla  
RAM az gösterdiğinden yerinden çıkmıştır diye sök-çıkar yaptım, bilgisayarı kapalı zannediyordum ama maalesef uyku modundaymış, bilgisayar ekrana hiçbir şey vermiyor ama bütün fanlar ve LED'ler çalışıyor, Debug LED’lerde CPU ve RAM beyaz yanıyor. RAM’leri silmeyi, anakartı fişten çekip, pilini çıkartıp beklemeyi, CPU’yu çıkartıp bir daha takmayı denedim ama maalesef bir şey değişmedi. Nasıl çözebileceğime dair fikriniz var mı?

MSI B450M PRO VDH Plus.
Ryzen 5 3600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer tek modül kullanıyorsanız tek bir yuvaya takıp deneyin (başka bir yuvaya).Çoklu RAM kullanıyorsanız her slotu deneyin eğer çalışmazsa RAM'leri bozmuş olabilirsiniz.

RAM az gösterdiğinden yerinden çıkmıştır diye sök-çıkar yaptım, bilgisayarı kapalı zannediyordum ama maalesef uyku modundaymış, bilgisayar ekrana hiçbir şey vermiyor ama bütün fanlar ve LED'ler çalışıyor, Debug LED’lerde CPU ve RAM beyaz yanıyor. RAM’leri silmeyi, anakartı fişten çekip, pilini çıkartıp beklemeyi, CPU’yu çıkartıp bir daha takmayı denedim ama maalesef bir şey değişmedi. Nasıl çözebileceğime dair fikriniz var mı?

MSI B450M PRO VDH Plus.
Ryzen 5 3600X.

RAM yanmış olabilir.

Geçmiş olsun, Yapmaman gereken bir hatası yapmışsın. Ramin soket girişin ya da yuvayı yakmış olma durumun olabilir. en garantisi biosu sıfırlamak. Sistemin elektiriğini kesip bios pilini çıkartın. 1 dk kadar bekleyip geri takın; sonra parçaları uygun şekilde yerleştirin sistemi açmayı deneyin. Görüntü gelmezse Ram ya da yuva hasar almıştır.

İnternette bu başına gelip hiçbir sorun olmadan atlatanlar da var, RAM'lerini yakan da, ana kartı yakan da. Belli ki sen "hiçbir sorun olmadan atlatanlar" kategorisinde değilsin. Yani kısaca hoş olmayan şeyler yaşayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı