Çözüldü RAM'i yanlış takıp bilgisayarı çalıştırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EizenBS

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir RAM aldım fakat anakarta tam oturmadı ve bu olurken ben olmuş mu diye bilgisayarı açtım. Bir arkadaşıma sorduğumda bunun bana pahalıya patlayabileceğini sisteminin yapabileceğini söyledi hak verdim çünkü bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarı açtığımda bilgisayarım normalden daha yavaş açıldı. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende zannetmiyorum o kadar zarar verecek bir şey yaptığımı fakat düşününce en kötüsü aklıma gelmiyor değil.

Ama tam anlamanız için RAM tam takılıydı fakat sabit değildi.

İzleyin.
Biraz daha eğilimi olan birisine taktırmak istiyorum hem öğrenirim de fakat bu olay korkutuyor beni.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tam oturmadığında zarar verir demek doğru değil zarar vermez demek te doğru değil. Hangi pinlerin oturduğu hangilerinin oturmadığını bilmek gerek. Besleme pinlerine data pinleri değdiyse ciddi hasarlar verebilir. Fakat sanmıyorum. Çok zoru başarmanız gerekir.

Tam oturmadığında zarar verir demek doğru değil zarar vermez demek te doğru değil. Hangi pinlerin oturduğu hangilerinin oturmadığını bilmek gerek. Besleme pinlerine data pinleri değdiyse ciddi hasarlar verebilir. Fakat sanmıyorum. Çok zoru başarmanız gerekir.
Bende zannetmiyorum o kadar zarar verecek bir şey yaptığımı fakat düşününce en kötüsü aklıma gelmiyor değil.
Ama tam anlamanız için ram tam takılıydı fakat sabit değildi.

Ama tam anlamanız için RAM tam takılıydı fakat sabit değildi.

İzleyin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı