RAM'in anakartla uyumsuz olduğunu nasıl kanıtlayabilirim?

Merhaba tabii. Bunlar son 2 günde gördüğüm mavi ekranlar. Birkaçı Windows kurmaya çalışırken ve kurarken oldu mavi-ekranlar-comp.zip
Ekran görüntüleri değil, minidump dosyaları lazım.

Donanım arızası olmak zorunda değil, sürücü hatası bile olabilir.
Yani öyle olması en güzeli olur gerçekten de umarım dediğin gibi olur hocam. Bugün bir bilgisayarcı tanıdığım ile sıfırdan Windows kuracağız ben ona bırakacağım o kursun. Yani hatanın bende olmasını tercih ederim en ivedi çözüm için.

Ekran görüntüleri değil, minidump dosyaları lazım.

Merhaba minidump dosyalarını buldum. Sistemde görebildiğim tüm sıkıntılı şeyleri düzelttim ve driversız bir şey bırakmadım. Az önce sistem kararlılık testi yaptım. 10 dakika boyunca AIDA64'te mavi ekran vermedi. Testi durdurdum 1 dakika sonra mavi ekran verdi. minidump – Google Drive

Son düzenleme:
Yani öyle olması en güzeli olur gerçekten de umarım dediğin gibi olur hocam. Bugün bir bilgisayarcı tanıdığım ile sıfırdan Windows kuracağız ben ona bırakacağım o kursun. Yani hatanın bende olmasını tercih ederim en ivedi çözüm için.

Merhaba minidump dosyalarını buldum. Sistemde görebildiğim tüm sıkıntılı şeyleri düzelttim ve driversız bir şey bırakmadım. Az önce sistem kararlılık testi yaptım. 10 dakika boyunca AIDA64'te mavi ekran vermedi. Testi durdurdum 1 dakika sonra mavi ekran verdi. minidump – Google Drive
Yakın zamanda kontrol edeceğim, dönüş yaparım.

Evet anakartın sitesinde yer alan tüm sürücüleri kurmuştum. Şimdi bunları da kurdum ama ne yazık ki yine mavi ekran verdi 060323-4296-01.dmp
Bilgisayarda iCUE yazılımı mevcut mu?
Bir de eğer kuruluysa tüm overclock ve HWMonitor gibi sensör okuma yazılımlarını kaldırmanı isteyeceğim.

Bir de eğer kuruluysa tüm overclock ve HWMonitor gibi sensör okuma yazılımlarını kaldırmanı isteyeceğim.

Herhangi bir overclock yazılımı yok şu anda. Şöyle bir şey yaptım o attığın 4 linkin 3.sünde mavi ekran almıştım sonra 4.sünü de kurdum. Bir de DDU ile ekran kartı driverını sildim internet yokken. Manuel olarak sürücü kurdum. Daha sonra RAM'leri teste soktum Windows'un kendi uygulaması ile 64 GB takılıyken sorun algılandı dedi. Şimdi de 32-32 test edeceğim. Yuvada mı RAM'de mi sorun var diye. XMP açıktı şu an kapatıp test ediyorum. Sanırım işlemcinin frekansıyla RAM'in frekansı tutmuyor demişti teknik servis. Ondan XMP'yi kapatmıştım.

hocam bios'u sıfırladım ramlerde hata vermedi çok garip... O lur dediklerini kurmuştum şu an bir akışına bıraktım mavi ekran verecek mi bekliyorum. Her şey için teşekkürler

Hocam ne yazık ki yine mavi ekran aldım. Paylaştım. Bu kısımda nedeni gözüküyor mu? 060323-4546-01.dmp

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı