RAM'in iki tarafına da bant takılır mı?

Valiented

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Teknik servisten gelen laptopumun RAM'inin hem üst tarafına hem de alt tarafına soğutucu bantlardan takılmış. Benim bildiğim bu bant RAM'in sadece üstte kalan kısmına takılır. Altta kalan bandı çıkarmalı mıyım sizce?
Konuyu yanlış yerde açmışım masaüstü için değil laptop RAM'i için soruyorum.

RAM Dual Rank ise iki tarafında da çipler olur. Single ise tek olur. Bu sebeple takmış olabilirler.

İki tarafında da çipler var. Son zamanlarda RAM kaynaklı çok hata alıyorum bundan kaynaklı olabilir mi?

İki tarafında da çipler var. Son zamanlarda RAM kaynaklı çok hata alıyorum bundan kaynaklı olabilir mi?
Hayır hocam. RAM'in Dual Rank olması hatalı olduğunu göstermez. Single olanlar da hata verebilir. Zaten servisten gelmiş.

Hayır hocam. RAM'in Dual Rank olması hatalı olduğunu göstermez. Single olanlar da hata verebilir. Zaten servisten gelmiş.
Servisten arka arkaya 4. gelişi. Ve her gelişinde daha kötü bir halde geliyor. RAM'in çift tarafına bant taktıklarını görünce belki bundan kaynaklıdır diye düşündüm.

Servisten arka arkaya 4. gelişi. Ve her gelişinde daha kötü bir halde geliyor. RAM'in çift tarafına bant taktıklarını görünce belki bundan kaynaklıdır diye düşündüm.
Anladım hocam. RAM değişimi talep edebilirsiniz.

Geri
Yukarı