Çözüldü RAM'in kaç MHz'de çalıştığı nasıl görülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
OC işi uzun bir konu ama MHz'e Görev Yöneticisi'nden bakabilirsin.
OC işi uzun bir konu ama MHz'e Görev Yöneticisi'nden bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• images (39).jpeg
    images (39).jpeg
    29,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
XMP'yi Benim sistemimde nasıl açacağım?
Dizüstü bilgisayarmış, farketmedim. Dizüstü bilgisayarların BIOS'u genelde kısıtlıdır. Bu yüzden açmanız mümkün olmayacaktır maalesef. Şuanki performansından memnun değil misiniz? 8GB RAM'den dolayı ise servisten 8GB RAM takmasını talep edebilirsiniz ücret karşılığında.

Dizüstü bilgisayarmış, fark etmedim. Dizüstü bilgisayarların BIOS'u genelde kısıtlıdır. Bu yüzden açmanız mümkün olmayacaktır maalesef. Şu anki performansından memnun değil misiniz? 8 GB RAM'den dolayı ise servisten 8 GB RAM takmasını talep edebilirsiniz ücret karşılığında.

Evet değilim 8 GB daha taktıracağımda o zamana kadar overclock yapıp bir miktar performans arttırmak istemiştim, yardımın için sağ ol.

Evet değilim 8 GB daha taktıracağımda o zamana kadar overclock yapıp bir miktar performans arttırmak istemiştim, yardımın için sağ ol.
Ne demek, estağfurullah. İyi günler dilerim 😁🙏🏻. Ayrıca çift kanal bellek performansınıza doğrudan etki edecektir. Hayırlı olsun şimdiden.

Geri
Yukarı