RAM'lar aynı fakat EZ Debug LED'leri yanıyor

Lordcommanderx

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir tane daha 8 GB RAM aldım fakat anakarta takınca LED'ler yanmaya başlıyor.

RAM: Corsair 8 GB 2666 MHz CL16.
Anakart: Z270A-PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekler 2. ve 4. slotlarda takılı olsun. Yeni aldığınız belleği tek başına taktığınızda çalışıyor mu? Belleklerin sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Önce teker teker deneyin. Sonra ikisini beraber 2-4 slotlarda deneyin. Olmazsa 1-3 deneyin.

product_6_20170103112410_586b195a74785.png

2. ve 4. ye takıp denedim olmadı. 1. ve 3. ye taktım olmadı. Ramleri tek tek denemeye çalıştığımda 3. ve 4.slotta her iki ramde çalışmıyor 1. ve 2. de çalışıyorlar sadece.

Bellekler 1. ve 2. slotlarda takılıyken bir hata alıyor musunuz? XMP açık kullanabiliyor musunuz? Oyunlarda veya nette gezinirken mavi ekran hatası alıyor musunuz? Eğer bu sorunların hiçbirini yaşamıyorsanız bellekleri bu şekilde kullanabilirsiniz.

1. ve 2. slotlarda takılıyken açılmıyor. xmp açık halde denedim olmadı hatta frekanslarını düşürdüm denedim olmadı. CPU ve DRAM ledleri yanıyor ikisi takılı olunca.

• Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkarın.
  • Bellekleri de çıkarın. Sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin.
  • Soğutucuyu ve işlemciyi sökün. Anakarttaki pinleri kontrol edin. Yamulmuş veya kırılmış pin olabilir.
  • Soğutucuyu aşırı sıktıysanız biraz gevşeterek montajlayın.
  • Sonrasında her şeyi takın ve sistemi tekrar çalıştırmayı deneyin. Bellekleri 2. ve 4. slotlarda deneyin.

Bu arada eğer BIOS güncel değilse güncelleyin.

Tüm bunları yaptıktan sonra sorun çözülmezse anakart arızalı olabilir veya bellekler kendi aralarında uyumsuz olabilir. Bunu da ancak farklı bir anakart ile deneyip kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı