RAM'ler bir arada çalışmıyor

Daha fazla  
Selamlar, G.Skill F4-3200C16S 8 GB RAM'im vardı tekli olarak, sonrasında bir tane daha aynı modelden aldım Dual yapmak için. İkisini aynı anda taktığımda mavi ekran hatası alıyorum, ikisini de tekli olarak denedim ve tekli olarak çalışıyorlar. Ne yapmam gerekiyor?

Anakartı güncellemem yönünde çözüm önerisi almıştım, çünkü bilgisayarı aldığımdan beri (1 yıl 2 ay) anakarta güncelleme yapmadım.

Anakartım: MSI B450M-A PRO MAX

Son düzenleme:
BİOS güncellemesi yapabilirsin bende de 2 RAM birlikte iken çalışmıyordu güncelleyince çalıştılar.

Selamlar, G.Skill F4-3200C16S 8 GB RAM'im vardı tekli olarak, sonrasında bir tane daha aynı modelden aldım Dual yapmak için. İkisini aynı anda taktığımda mavi ekran hatası alıyorum, ikisini de tekli olarak denedim ve tekli olarak çalışıyorlar. Ne yapmam gerekiyor?

Anakartı güncellemem yönünde çözüm önerisi almıştım, çünkü bilgisayarı aldığımdan beri (1 yıl 2 ay) anakarta güncelleme yapmadım.

Anakartım: MSI B450M-A PRO MAX

Hocam bayağıdır BIOS güncellememişsiniz BIOS güncellerseniz iyi olur @The10thDoctor'un dediği gibi.

BİOS güncellemesi yapabilirsin bende de 2 RAM birlikte iken çalışmıyordu güncelleyince çalıştılar.
BIOS güncellemesinden kastın anakartı güncellemek mi? Pek hakim değilim üzgünüm, internetten gördüğüm kadarıyla anakartın son sürümünü USB'e atıp format atar gibi güncelliyorduk. Ondan mı bahsediyoruz? @chaoo

İnternette baktığımda Linus 4 tane ayrı hızda 4 farklı marka RAM'i beraber kullanıyor ve bir sıkıntı olmuyordu. Sende ise aynı 2 RAM çalışmıyor. Garip. BIOS güncellemesinden sonra düzelir umarım.

Ben de MSI Z490-A PRO'ya "Adata DDR4 16GB(2X8GB) 3200MHZ XPG GOLD" ile beraber "Kingston HyperX Fury RGB DDR4 16GB(2x8GB) 3200MHz" bağlayacağım yakında umarım çalışır.

BIOS güncellemesinden kastın anakartı güncellemek mi? Pek hakim değilim üzgünüm, internetten gördüğüm kadarıyla anakartın son sürümünü USB'e atıp format atar gibi güncelliyorduk. Ondan mı bahsediyoruz? @chaoo
Evet ondan bahsediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@The10thDoctor @chaoo BIOS güncelledim, şuan için her şey yolunda görünüyor. BIOS MEMORY ekranında yapmam gereken ekstra bir durum ya da ters görünen bir şey var mı? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Moderatörler konuyu kilitlemezse sevinirim, günün sonunda geri dönüş sağlayacağım bir hata alıp almadığıma dair.

Dosya Ekleri

• IMG_20210728_193210.jpg
    IMG_20210728_193210.jpg
    235,6 KB · Görüntüleme: 19
@The10thDoctor @chaoo BIOS güncelledim, şuan için her şey yolunda görünüyor. BIOS MEMORY ekranında yapmam gereken ekstra bir durum ya da ters görünen bir şey var mı? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Moderatörler konuyu kilitlemezse sevinirim, günün sonunda geri dönüş sağlayacağım bir hata alıp almadığıma dair.
Sorunuzun çözüldüğüne sevindim. 🙂
Bir sorun olrsa etiketlersiniz zaten.🙂
Eğer bir sorun görünmüyorsa mesajımı çözüldü olarak işaretlemeyi unutmayın.🙂

Geri
Yukarı