RAM'lerin Biri çok ısınıyor

Isınan Ram, işlemci soğutucusuna veya anakart sogutma bloklarına yakın konumdamı ?
Öyle ise diğerine göre fazla ısınması normal olabilir.

-Çalışan sistem parçalarına hele ki RAM modüllerine elle dokunmak statik elektriklenme sonucu arızalara neden olacaktır. Kasa içi hava akışınızı kontrol edin.
-Sıcaklık 80 derecelere çıkabilir RAM modülleri de anakartlar gibi dayanıklıdır. Kullanım esnasında drop yemiyorsanız sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar, 2 RAM slotlu anakartlarda işlemciye yakın olan RAM DIMM A1 olarak geçer, diğeri ise DIMM B1 olarak ya da DIMM A2 olarak geçer. Bu durumda düşünmeniz gereken işlemcinin ısısı dışında yazılımsal olan durum. 2 RAM takılıyor. İşlemciye yakın olan 1. yuva. 1. yuva kullanılıyor, 1. yuvanın işi bittiğinde diğer yuvadaki ram kullanılmaya başlanıyor.

Bu duruma bizzat P8H61 MLX R2.0 anakartta yaşadım. 8X2 16G RAM kullanırken 2 ay sonra RAM arızası verdi. Biri çalışıyor diğeri çalışmıyordu. Teknik servisle görüştüğümde "RAM kalitesiz şu şöyle bu böyle..." dedi lakin ben durumu buna göre değerlendirdim. "Kule tipi fan bulunan bir anakartta nasıl olur da işlemci sıcaklığından RAM ısınıp arızalanır?" dedim. Köprü deseniz köprü en aşağıda, SATA portlarının yanında. Hadi işlemci ısındı deseniz kule tipi fan ile İ3 2120 ne kadar ısınabilir yahu? :D Sorunun çözümünün böyle olduğunu düşündüm yine de kararsızım ama sizin dediğiniz de olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı