RAM'lerin RGB ışığı yanmasına rağmen anakartta DRAM LED'i de yanıyor yanıyor

DieWond

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar topladım ve BIOS'a girdim. BIOS'ta iki tane 8 GB RAM'den sadece birisi görünüyordu. Kasayı açarak görünmeyen RAM'i de çıkarıp farklı yerlere deneyerek taktım. Ama ondan sonra BIOS ekranı da gelmedi. RAM'lerin RGB'lerinin yandığını görebiliyorum. Şimdi her ikisini de çıkardım farklı kombinasyonlarda taktım. Bazen CPU ve VGA bazen sadece DRAM LED yanıyor. Sıkıntı nerede yardım eder misiniz?

RAM: Team t-Force xtreem ARGB 8-8 16 GB.
Anakart: MSI B550 Tomahawk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle, bellekleri sadece DIMMA2 ve DIMMB2 slotlarına takın, diğerlerine değil. RAM'leri bu slotlara taktıktan sonra işlemciyi çıkarın ve yamuk pinler olup olmadığına bakın.

Yamuk pinler varsa ve kendiniz düzeltebileceğinize inanıyorsanız düzeltin, yoksa bir bilgisayarcıya falan düzelttirebilirsiniz. işlemciyi tekrar taktığınız zaman da soğutucuyu çok sıkmamaya dikkat edin.

Öncelikle, bellekleri sadece DIMMA2 ve DIMMB2 slotlarına takın, diğerlerine değil. RAM'leri bu slotlara taktıktan sonra işlemciyi çıkarın ve yamuk pinler olup olmadığına bakın.

Yamuk pinler varsa ve kendiniz düzeltebileceğinize inanıyorsanız düzeltin, yoksa bir bilgisayarcıya falan düzelttirebilirsiniz. İşlemciyi tekrar taktığınız zaman da soğutucuyu çok sıkmamaya dikkat edin.

Belirttiğiniz slotlara takılıydı ve işlemci pinlerini de kontrol ettim yamuk değildi.
Arkadaşın dediklerini uygula, eğer olmazsa garantiye yolla.
Bilgisayarım toplama da. Acaba anakartta vs sorun var mıdır yoksa sadece bellekleri yollasam yeterli mi?

Anladım. Güç bağlantılarının düzgün yapıldığına emin olun, zaten öyleyse anakartı servise gönderin. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Geri
Yukarı