Çözüldü RAM'lerin yerini değiştirince görüntünün gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, hemen konuya gireyim.

Hazır sistemimi ilk aldığımda bir de yanına monitör almıştım. PC'yi ilk açtığımda kablolar doğru bağlı iken monitöre ilk açılışta görüntü gelmiyordu. HDMI kablosunu tak çıkart yapınca anca görüntü geliyordu. Bir de uyku moduna alıp kaldırınca görüntü monitörde karıncalı görüntü oluşuyordu.

Sorunu bayağı aratınca çözümü RAM'lerin yerini değiştirmede buldum. 8x2 DDR4 3200MHz CL16 RAM'lerin yerini değiştirdim ve öyle kullanamaya başladım. Sorunum çözüldü. İlk başta görüntü geliyor ve uyku modu da düzgünce çalışıyor.

Sormak istediğim ise şu:
İlk başta neden öyle oldu sıfır parçalarda?
RAM'lerin yerini değiştirince sorunun çözülmesi nasıl oldu?

Merak ettiğim için soruyorum. Güzelce açıklayabilirseniz sevinirim.

İyi günler...

Çözüm
Hocam ban vardı yazamadım. Açıkçası sorunum yok ama yine de nasıl bir şey olmuş diye sormak istedim. Onun üzerine baya bir vakit oyun oynadım PC'de vakit geçirdim sorunla karşılaşmadım. Endişe etmeli miyim kısaca?
Şu anlık sorun yok gibiyse endişe etmeye gerek yok. Bir sıkıntı çıkacağını sanmam.
Hocam ban vardı yazamadım. Açıkçası sorunum yok ama yine de nasıl bir şey olmuş diye sormak istedim. Onun üzerine baya bir vakit oyun oynadım PC'de vakit geçirdim sorunla karşılaşmadım. Endişe etmeli miyim kısaca?
Şu anlık sorun yok gibiyse endişe etmeye gerek yok. Bir sıkıntı çıkacağını sanmam.

Çözüm
Bu arada montaj yaptıklarında RAM'e yalnış ayar çekmiş olmaları muhtemel(Voltaj, Frekans) Yerlerini değiştirdiğinde bu ayar sıfırlanmış olabilir.
Hocam geldiğinde de 3200 MHz XMP açık geldi. Şimdi de 3200 MHz'de. Yer değiştirdikten sonra belki başka ayarlara yenilenme olmuştur ama bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı