İnceleme Rampage 4C-120S

Öncelikle merhabalar, incelememe hoş geldiniz. Bugün sizlere Rampage 4C-120S kasa fanı incelemesi yapacağım.

Ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım 55 TL'ye satılıyordu ben aldığımda. Almak isteyenler buradan alabilir.

İncelemeye başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum. PSU gibi önemli parçalarda tercih etmeyin ama aksesuarlarda Rampage markası fena değil ve bu bütçeye böyle güzel RGB aydınlatma veren bir ürün yok. Rampage olduğu için diyeceksiniz uzun kullanımda sorun olacaktır. Bu incelemeyi bilerek 6 ay gecikmeli yapıyorum ki bir sorun yaşamadığımı belirtmek için.

Ürün 120 mm adından anlaşılacağı üzere. FRGB, yani renkleri değiştirilemiyor, Rainbow efekti sabit. Molex ve 3 pin bağlantısı mevcut. Ben Molex ile bağladım son hızda dönmesine rağmen kulaklık yokken de çok ses gelmiyor. Ben 4 tane aldım 4 tane takılı kasada.

Ürünün teknik özelliklerini fotoğraflarda paylaşacağım bu ürünün teknik bilgileri hiçbir sitede yok çünkü. Sadece kutusunda yazıyor sanki devlet sırrı. :)

SONUÇ: Rainbow efekti istiyorsanız ve biraz da CFM değerinden RPM hızından ödün vermeyeyim diyorsanız tercih edilebilir. Bu fiyata bundan çok daha kaliteli ürünler var Be Quiet markasının ve Arctic markasının. Ama Rainbow özellikli ve ortalama CFM, RPM değerine sahip bir Rainbow yok şu an.

İncelememi okuyan okumayan herkese teşekkürler. Fotoğraflarla incelememi sonlandırıyorum.

IMG_20201125_183350.jpg

IMG_20201125_183408.jpg

IMG_20201125_183438.jpg

IMG_20201125_183504.jpg

Son düzenleme:
Ayrıca bahsettiğin Be Quiet'ın ve Arctic'in modelleri hangileri?
Direkt aynı fiyat değil ama Arctic'in şu ürünü var.

RGB'sini kapatabiliyor muyuz?
Hayır, kapatılmıyor.

Direkt aynı fiyat değil ama Arctic'in şu ürünü var.

Hayır, kapatılmıyor.
Kapansa iyi olurmuş. Zalman N5, Aerocool Ore Saturn veya Darkflash Pollux almayı düşünüyorum. Yanına da bundan 2 tane alacaktım ama RGB'si kapanmadığı için Arctic tercih edeceğim.

Kapansa iyi olurmuş. Zalman N5, Aerocool Ore Saturn veya Darkflash Pollux almayı düşünüyorum. Yanına da bundan 2 tane alacaktım ama RGB'si kapanmadığı için Arctic tercih edeceğim.
Bu modelin yenisi çıktı, istersen ona da bakabilirsin.

Bu da beyaz renklisi.

CFM ve dBA değerleri fiyatına göre iyiymiş, FRGB olması da cabası. Gerçi bu konularda Rampage genelde üzmüyor, ben de 7 yıldır Rampage ekipman kullanıcısıyım. ARGB olsa tadından yenmezmiş ama o kadar olmasa da olur :D.
Bu arada Rampage çöp diyenler için ufak bir "örnek":
RAMPAGE ICED120-RGB 2x120mm RGB FANLI İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar
Dark Freezer X128, 2x12cm FRGB LED'li, Intel & AMD Uyumlu, 4pin PWM Fanlı, 4x Isı Borusu, Direkt Kontak İşlemci Soğutucu (DKCCX128) | Teknobiyotik
Not: Kasa, PSU ve monitör dahil değildir.

Son düzenleme:
Rampage marka fanlara karşı ön yargım vardı. Bu konuyu görünce şu konuda geçen fanlara karşı ön yargım kırıldı. Umarım gelecek olan fanlar memnun eder :D.

Rampage marka fanlara karşı ön yargım vardı. Bu konuyu görünce şu konuda geçen fanlara karşı ön yargım kırıldı. Umarım gelecek olan fanlar memnun eder :D.
Hocam o kadar çıkınca daha güzel ürünler var. Bu fiyatta rakipsiz olduğu için bunu tercih ettim ben. Ama üzeceğini sanmam üzse de fan sonuçta kritik bir donanım değil. :) Hayırlı olsun.

Hocam o kadar çıkınca daha güzel ürünler var. Bu fiyatta rakipsiz olduğu için bunu tercih ettim ben. Ama üzeceğini sanmam üzse de fan sonuçta kritik bir donanım değil. :) hayırlı olsun.

Zaten kasanın fansız hali her yerde 1200, fanlı hali 1500DÜ, arkadaşım için alacağız ve 1200 liraya 3 fanlı alarak şansımızı denemeye karar verdik. Fanlar kötü çıkarsa 300 liraya altta ki ürünü alıp Rampage fanları egzoz olarak kullanır bir şekilde değerlendiririz :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı