Rampage Alpha-X kasa RGB kablo nereye takılmalı?

T.Coskun

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Rampage Alpha-X 4*12cm Rainbow fan 600W 80 Plus Bronze RGB LED oyuncu bilgisayar kasası siyah kasasını bugün satın aldım. Kasada çözemediğim bazı sorunlarım var :(
- Kasamda 4 adet adet RGB fan var ve bunların tamamı 4 pin olan Molex şeklinde (resimleri ekliyor olacağım). Bunları birbirlerine bağladım ve gücünüde PSU'nun molexine bağladım burası tamam.
- Sıkıntım şura da başlıyor kasada RGB kontroller yok ve kasanın Power reset düğmelerinin olduğu yerde LED kontrol düğmesi var o düğmeninde 3 pin dişi kablosu var ben bu kabloyu nereye takacağımı bilmiyorum.
Anakartım.
B450M-A PRO Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX anakart B450M-A-Pro-Max.

WhatsApp Image 2020-06-08 at 15.19.48.jpeg

WhatsApp Image 2020-06-08 at 15.17.42.jpeg

WhatsApp Image 2020-06-08 at 15.17.34.jpeg

WhatsApp Image 2020-06-08 at 15.22.53.jpeg

Sorun çözülmüştür.

Bu kasayı alacak arkadaşlara tavsiyem en son resimde göründüğü gibi molexleri birbirine bağlayın ve psu dan güç verdiğiniz zaman ilk resimdeki düğme için çıkan sata girişi var onuda psuya bağladığınızda ledler otomatik olarak yanıyor ve düğme aktif hale geliyor.

bilginize,

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar,

Rampage Alpha-X 4*12cm Rainbow fan 600W 80 Plus Bronze RGB LED oyuncu bilgisayar kasası siyah kasasını bugün satın aldım. Kasada çözemediğim bazı sorunlarım var :(
- Kasamda 4 adet adet RGB fan var ve bunların tamamı 4 pin olan Molex şeklinde (resimleri ekliyor olacağım). Bunları birbirlerine bağladım ve gücünüde PSU'nun molexine bağladım burası tamam.
- Sıkıntım şura da başlıyor kasada RGB kontroller yok ve kasanın Power reset düğmelerinin olduğu yerde LED kontrol düğmesi var o düğmeninde 3 pin dişi kablosu var ben bu kabloyu nereye takacağımı bilmiyorum.
Anakartım.
B450M-A PRO Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX anakart B450M-A-PRO-Max.

Eki Görüntüle 586220

Eki Görüntüle 586214

Eki Görüntüle 586216

Eki Görüntüle 586217
Sorun çözülmüştür.

Bu kasayı alacak arkadaşlara tavsiyem en son resimde göründüğü gibi Molex'leri birbirine bağlayın ve PSU'dan güç verdiğiniz zaman ilk resimdeki düğme için çıkan SATA girişi var onu da psuya bağladığınızda LED'ler otomatik olarak yanıyor ve düğme aktif hale geliyor.

Bilginize,

Bu kasanın aynısından ben de aldım. Bir sorum olacak, bu 3 dişli kablo nereye takılıyor?

Geri
Yukarı