Rampage Favory ve KBR-81 dokununca elektrik çarpıyor

korayerdek0000

Decapat
  • Kasa: ASUS TUF 301.
  • Anakart: ASUS TUF B450 Pro Gaming.
  • PSU: ASUS TUF 550W Bronze.
  • Klavye: Rampage KBR-81
  • Kulaklık: Rampage Favory.
Bilgisayarın başında otururken içeri gidip tekrar gelip klavyeye dokunduğumda küçük bir elektrik çarpıyor ve klavye gidip geliyor. Kulaklıkta da tak çıkar yapınca düzeliyor. Bilgisayarı daha geçen yıl kasımda aldım. Fareyi ise 3 ay önce aldım. Farede olmuyor bu durum. Kimi diyor PSU sıkıntılı, kimi diyor prizler topraklama yok. Bana kesin çözüm bulursanız seviniirm. Şimdiden teşekkürler.
(Dün klavyenin gitmesine biraz sinirlendim ve klavyeyi dağıttım.)

Bilgisayarınızda kaçak var PSU kaynaklı olabilir bütün kablolamayı tek tek kontrol edin eğer kablolarda sorun yoksa bilgisayarı başka bir prize takmayı deneyin, kontrol kalemi varsa evde prizin topraklama olan bölümü (küçük sarı çentik) olur genelde oraya dokundurun eğer elektrik alıyosanız sorun prizin topraklamasındadır.

Bilgisayarınızda kaçak var PSU kaynaklı olabilir bütün kablolamayı tek tek kontrol edin eğer kablolarda sorun yoksa bilgisayarı başka bir prize takmayı deneyin, kontrol kalemi varsa evde prizin topraklama olan bölümü (küçük sarı çentik) olur genelde oraya dokundurun eğer elektrik alıyosanız sorun prizin topraklamasındadır.
iyide psu yeni ve kaliteli. Yani böyle bi sorun olması saçma geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı