Rampage Hydra R6 RGB LED sorunu

FatihhKagann

Centipat
Rampage Hydra R6 RGB Blue Switch modelini 2-3 yıldır kullanıyorum ama bu ara nedense üst taraftaki 4 tuşunun ışığı kendi kendine yok oldu ve çalışmıyor. Bundan 1-2 hafta önce çalışıyordu hiç su falan da dökülmedi ve ara sıra klavyede renk geçişleri yapıldığında klavye bazen renkleri karıştırıyor. Mavi yerine kırmızı vb. şeyler oluyor ya da yılan modu mu ne onun gibi bir şey vardı bastığınız tuşun etrafında dalga oluşuyordu. Onda da bastığım tuştan sonra dalgada örneğin 'ö' tuşuna bastığımda '6' tuşu yanıyordu ama daha dalga gelmemişti. Dalga geldiğinde de yine yanıyordu ama yanlış yanıyordu. Beyni ya da her neyse o bozulmuş olabilir mi W tuşumda yazı yazarken sıkıntı olmuyor ama oyundayken çalışmayacak düzeyde kesinti yapıyor ve yürüyemiyorum vs. Switch'ini deiştirme imkanım var mı ya da klavyeye res gibi bir şey atabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. ^^

Klavyeye hiç vurmam.
Yanında bir şey yemem-içmem.

Bi de bilgisi olan varsa bu klavye ne kadar eder yazarsa sevinirim.

Klavyenin ledleriyle alakali bir sorun var. Switchleri degistirseniz bile bir ise yaramaz. Buyuk ihtimalle ledler PCB'ye monte edildigi icin PCB'yi degistirmeniz gerekecek ve bu da ucuz bir sey degil. Turkiye'de bildigim kadariyla mekanik klavye PCB'si satilmiyor. Yurt disinda ise 40-50 dolara bulunabiliyor. Klavyeyi degistirmekten baska sansiniz yok. Garantisi devam ediyorsa garantiye verebilirsiniz.

LED bağlantılarıyla alakalı olduğundan dolayıdır büyük ihtimalle. Bütçeniz var ise yeni bir klavye almanızı öneririm yukarıdaki arkadaşın önerisi 40-50$'a daha iyi bir klavye alabilirsiniz.

Rampage Hydra R6 RGB Blue Switch modelini 2-3 yıldır kullanıyorum ama bu ara nedense üst taraftaki 4 tuşunun ışığı kendi kendine yok oldu ve çalışmıyor. Bundan 1-2 hafta önce çalışıyordu hiç su falan da dökülmedi ve ara sıra klavyede renk geçişleri yapıldığında klavye bazen renkleri karıştırıyor. Mavi yerine kırmızı vb. şeyler oluyor ya da yılan modu mu ne onun gibi bir şey vardı bastığınız tuşun etrafında dalga oluşuyordu. Onda da bastığım tuştan sonra dalgada örneğin 'ö' tuşuna bastığımda '6' tuşu yanıyordu ama daha dalga gelmemişti. Dalga geldiğinde de yine yanıyordu ama yanlış yanıyordu. Beyni ya da her neyse o bozulmuş olabilir mi W tuşumda yazı yazarken sıkıntı olmuyor ama oyundayken çalışmayacak düzeyde kesinti yapıyor ve yürüyemiyorum vs. Switch'ini deiştirme imkanım var mı ya da klavyeye res gibi bir şey atabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. ^^

Klavyeye hiç vurmam.

Bi de bilgisi olan varsa bu klavye ne kadar eder yazarsa sevinirim.
Hocam 2-3 sene kullanmışsınız. Daha öncesinde bir problemiyle karşılaştınız mı acaba?

Klavyeye hiç vurmam.

Bir de bilgisi olan varsa bu klavye ne kadar eder yazarsa sevinirim.

Aynı sorun bende de var maalesef, bir çözüm bulabildin mi?

Geri
Yukarı