Çözüldü Rampage Kulaklığın LED'leri kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tahao

Hectopat
Rampage Drop Plus modeli var arkadaşlar, laptopa bağlı tip-C kablosu ile. Laptopu kapattığımda dahi kulaklığın LED'leri yanmaya devam ediyor. Kabloyu tak çıkar yapmam gerekiyor sürekli. Çözümü var mı bunun? Laptop MSI marka, BIOS'unda inanılmaz çok ayar var belki oradan yapılıyordur.

Çözüm
Öyle bir ayar bulamadım hocam, Bulduğum yöntem ise şöyle: Sol Shift'e 3-4 saniye basılı tutarken Windows lologusun oradan laptopu kapat diyorsunuz. Laptop kapandıktan 2 sn sonra USB'lere güç vermeyi kesiyor en kolay ve temiz yöntem bu bulabildiğim.
USB ile ilgili bir ayarlarla yapılabiliyor ama hangisi hatırlayamıyorum. Eve geçince bakarım.

BIOS ayarlarında USB Charging gibi bir ayar olması lazım onu kapatıp dener misiniz?

Öyle bir ayar bulamadım hocam, Bulduğum yöntem ise şöyle: Sol Shift'e 3-4 saniye basılı tutarken Windows lologusun oradan laptopu kapat diyorsunuz. Laptop kapandıktan 2 sn sonra USB'lere güç vermeyi kesiyor en kolay ve temiz yöntem bu bulabildiğim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı