Rampage moon chil 240 sıvı soğutucu işlev görmüyor

sezer3636

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Ryzen 5 5600
- PowerColor Hellhound RX 6600XT
- Team T-Force Delta TUF 2X8 3200 CL16
- B450 Aorus Elite
- Rampage Moon Chill 240
- Team Group Mp33 256GB
- PHANTEKS PH-P550G 550W AMP
- Gamepower Medusa 7.1- Gamepower Ogre Rgb Red Switch- Logitech G300s- msi optix g27cq4
Arkadaşlar Rampage moon chil 240 sıvı soğutucuya sahibim, görünürde hiçbir sıkıntı yok ama soğutma işlemi sıfır diyebilirim. 115 derecede sistem kendini kapattı çünkü. Sıvı radyatör içerisinde akım yapmıyor pompanın çalıştığını görebiliyorum ama. İşlemcideki sıcaklık radyatöre ulaşmıyor. Sıvıda köpürmeler farkediyorum. Pompanın bozulma veya tıkanma durumu olabilir mi? Tamiri kolay mıdır? Ve içerisindeki sıvıyı bir kaba boşaltsam tekrar kullanılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Rampage moon chil 240 sıvı soğutucuya sahibim, görünürde hiçbir sıkıntı yok ama soğutma işlemi sıfır diyebilirim. 115 derecede sistem kendini kapattı çünkü. Sıvı radyatör içerisinde akım yapmıyor pompanın çalıştığını görebiliyorum ama. İşlemcideki sıcaklık radyatöre ulaşmıyor. Sıvıda köpürmeler farkediyorum. Pompanın bozulma veya tıkanma durumu olabilir mi? Tamiri kolay mıdır? Ve içerisindeki sıvıyı bir kaba boşaltsam tekrar kullanılabilir mi?

Hocam sıvıyı değiştirmeyi deneyin Cooler Master'ın var biri de 2.elden soğutmuyor diye aldı sıvısını değiştirince düzelmiş.

Tüplü değil hocam hazır kit diyolar galiba pompa radyatör o kadar

Tüplü değil hocam hazır kit diyolar galiba pompa radyatör o kadar
Sonuçta pompayla radyatör arasında su yolunu sağlayan hortumu var işte :D. Onda tıkanma olmuş olma ihtimali için sordum.
Sıvı zaten değiştirmek mümkün değil direkt atın bence.
Hocam Rampage sıvı soğutucularda değiştirme imkanı vardı hatta üyelerden birisi satıyordu.

Bu konuda var birkaç fotoğraf.

Yeni konular

Geri
Yukarı