Rampage PSU ile 2,5 yıllık deneyimim

Hoaxer

Hectopat
Katılım
9 Haziran 2019
Mesajlar
2.741
Makaleler
3
Çözümler
21
Merhaba. 2,5 sene önce Vatan'dan aldığım sistemde Rampage PSU bulunuyordu. Aldığım zaman para bulunca satar değiştiririm diyerek erteledim. Bu erteleme sürekli olunca bir türlü değiştiremedim ve bunu yazarken bile sistemime güç vermeye devam ediyor. 10'dan fazla elektrik kesintisi geçirdi ancak şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkarmadı. Bu demek değil ki çok güvenli bir marka ancak saatli bomba gözüyle bakmaya gerek olduğunu da düşünmüyorum.
Değiştirmeyi de artık düşünmüyorum, nereye kadar götürür göreceğiz🙂
 

The Front Man

Petapat
Katılım
15 Haziran 2017
Mesajlar
21.590
Makaleler
77
Çözümler
94
Yer
İstanbul
Dünyanın en iyi güç kaynağını da alsan bozulur, neticede kul üretimi hepsi. Diyeceksin makineler üretiyor, makineleri de insanlar üretiyor :D Yalnız buradaki fark birisinin tamamen kötü iç yapıya sahip olup kötü firma desteğine sahip olması, birisinin mükemmel bir ürün ve mükemmel bir firma desteğine sahip olması. Sence hangisi ürününün arkasında durur? Misal Seasonic bir güç kaynağı alsan ve sorun yaşasan bunun yanında bir de Rampage güç kaynağı alsan ve sorun yaşasan hangisinin vereceği destek daha iyi sence? Ve kaliteli güç kaynakları minimum 5 yıl garantili oluyor. En üst seviyelerde 12 yıla kadar çıkıyor. Rampage ise genelde 2-3 yıl ile sınırlı. Güç kaynağı sistemin kalbidir, güç kaynağı dandik tercih edilemez. Rampage gibi PSU'ları önermeme sebebimiz iç yapısı, korumalarının iyi olmaması. İyi olduğu istisnalar var ama o bütçelerde de neden gidip Rampage falan alayım yani? Sen şimdi kaliteli Rampage PSU ile kaliteli Seasonic aynı para olsa Rampage olanı mı alırsın :) Güç kaynağı alırken incelemelere de bakmak gerekiyor bu arada, zira kağıt üstündeki veriler her zaman pratikte iyi sonuç veremeyebiliyor.
 

Vegas

Kilopat
Katılım
9 Eylül 2015
Mesajlar
1.943
Makaleler
1
Çözümler
16
Almışken iyisini almak tabi iyi, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi en iyisi de olsa her zaman risk var. Bazı insanlar 2-3 marka dışında her markaya "bomba" yazıyor fakat altını dolduran yok, yorum yapmış olmak için yorum yapan çok.
 

Timur58

Centipat
Katılım
28 Ağustos 2021
Mesajlar
4.991
Makaleler
1
Çözümler
4
Teknoloji şans işi ama yinede önermek pek mantıklı olmaz bence.
Hocam Rampage hangi modeli merak ettim.
 
Son düzenleme:
KS
KS
H

Hoaxer

Hectopat
Katılım
9 Haziran 2019
Mesajlar
2.741
Makaleler
3
Çözümler
21
Yukarı