Rampage PSU'lu sistem sürekli yeniden başlıyor

Seyfettin171

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, hayırlı ramazanlar öncelikle. Daha önce mavi ekran aldığım için sistemimdeki RAM'lari ve anakartı değiştirdim. Bu sefer de mavi ekranı göremedik ama reset atma işlemi başladı. Oyun indirdiğim için bilgisayar açık duruyor birkaç gündür ama günde en az 5 kere reseti var belli aralıklarla. Ben de minidump dosyasından takip ediyorum. Ama maalesef ki ne anlama geldiğini bilmediğim için yardımınıza ihtiyacım var. Ekte son 5 minidump dosyası mevcut.

Sistem şu an şöyle dizili:
Ryzen 5 3600 işlemci.
MSI B450 GAMING Plus Max anakart.
MSI 1660 Super ekran kartı.
2 X 8 GB XPG Spectrix D 41 RGB RAM.
Samsung EVO 970 250 GB M.2 SSD.
XToshiba 500 GB SSD.
Westerd Digital 250 GB HD.
Western Digital 2.5 TB HD.
Rampage Gold 750W güç kaynağı.
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
Desktop.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump'ları inceledim. Sorun Driver'larla ilgiliymiş. Ancak yine de OCCT 6.0 kurup Power Test'ten geçirin. Crash verirse yazarsınız. Aldığım Driver hata kodları:

MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

(Bug Check 0x44 MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS - Windows drivers)

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

(SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M)

2 tane de,

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Hatası çıktı.

"Bu hata, cihaz sürücüsü, cihazınızın belleği veya bilgisayarınıza yüklü virüsten koruma yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir."

Minidump'ları inceledim. Sorun Driver'larla ilgiliymiş. Ancak yine de OCCT 6.0 kurup Power Test'ten geçirin. Crash verirse yazarsınız. Aldığım driver hata kodları:

MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

(Bug Check 0x44 MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS - Windows drivers)

System_thread_exceptıon_not_handled_m

(SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M)

2 tane de,

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Hatası çıktı.

"Bu hata, cihaz sürücüsü, cihazınızın belleği veya bilgisayarınıza yüklü virüsten koruma yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir."

Çok teşekkür ederim hemen dedikelrinizi uyguluyorum.
00:00:00 - Info - Test schedule started at 2021-04-22 20:51:55
00:00:00 - Info - Power - Started (Duration : 01:00:00)
00:00:02 - Error - Power - Crashed
00:00:02 - Info - Test schedule completed

sanırım sorun power da da var

@@blavlmao

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim hemen dedikelrinizi uyguluyorum.
00:00:00 - Info - Test schedule started at 2021-04-22 20:51:55
00:00:00 - Info - Power - Started (Duration : 01:00:00)
00:00:02 - Error - Power - Crashed
00:00:02 - Info - Test schedule completed

sanırım sorun power da da var

@@blavlmao

Ayrıca ağ sürücülerini de kontrol edin, anakart üretici sitesinden güncelleyin. Bir de Realtek Driver'larını kontrol edin, nasıl olduysa 2 tane hata kaçmış gözümden. rt640x64.sys ve afd.sys.

Ayrıca ağ sürücülerini de kontrol edin, anakart üretici sitesinden güncelleyin. Bir de Realtek Driver'larını kontrol edin, nasıl olduysa 2 tane hata kaçmış gözümden. rt640x64.sys ve afd.sys.

Aynen MSI'nın siteden bir kontrol edeyim Realtek'lerden kaynaklı ise çözülür umarım. Power subley de ki sıkıntı sorun çıkarırı mı acaba?

Aynen MSI'nın siteden bir kontrol edeyim Realtek'lerden kaynaklı ise çözülür umarım. Power subley de ki sıkıntı sorun çıkarırı mı acaba?
Ağ sürücülerini de unutmayın, önemli rol oynar mavi ekranlarda. Power Supply'ı değiştirmenizi öneririm, ancak para kolay bulunmuyor, 1-2 ay idare edilebilir. İlk mesajımda dediğim gibi, OCCT 6.0 kurup Power Test yaptınız mı? Ne kadar dayanacağını kestirmiş de olursunuz hem.

Ağ sürücülerini de unutmayın, önemli rol oynar mavi ekranlarda. Power Supply'ı değiştirmenizi öneririm, ancak para kolay bulunmuyor, 1-2 ay idare edilebilir. İlk mesajımda dediğim gibi, OCCT 6.0 kurup Power test yaptınız mı? Ne kadar dayanacağını kestirmiş de olursunuz hem.

OCCT 6.0 kurdum ve Power yazan yerden test yaptım çıkan sonucu kopyaladım bu yazıyor.
00:00:00 - ınfo - test schedule started at 2021-04-22 21:33:47
00:00:00 - ınfo - Power - started (duration: 01:00:00)
00:00:02 - error - Power - crashed.
00:00:02 - ınfo - test schedule completed.
Ve MSI'nin sitesindeki ağ sürücüsü ile bendeki sürücünün sürümleri aynı oldupu için onu indirmedim ama Realtek'in bir farklı versiyonunu yükledim ayrıca window Update'den de güncelleme geldi onu da yaptım şu an ama şu Power subleyden ise hatalar oturup ağlayacağım inan. 470 TL'ye almıştım 2 sene önce.

OCCT 6.0 kurdum ve Power yazan yerden test yaptım çıkan sonucu kopyaladım bu yazıyor.
00:00:00 - ınfo - test schedule started at 2021-04-22 21:33:47
00:00:00 - ınfo - Power - started (duration: 01:00:00)
00:00:02 - error - Power - crashed.
00:00:02 - ınfo - test schedule completed.
Ve MSI'nin sitesindeki ağ sürücüsü ile bendeki sürücünün sürümleri aynı oldupu için onu indirmedim ama Realtek'in bir farklı versiyonunu yükledim ayrıca window Update'den de güncelleme geldi onu da yaptım şu an ama şu Power subleyden ise hatalar oturup ağlayacağım inan. 470 TL'ye almıştım 2 sene önce.
Daha eski OCCT sürümleri ile dener misiniz? Veya aynı anda Cinebench ve Furmark çalıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı