Rampage RedSky kasa çok fazla ısınma yaptırıyor

LanceLouth

Centipat
Bu kasayı kullandığım günden beri (yaklaşık 1 sene) oldu olalı herhangi bir oyuna giriş yaptığımda aldığım ısı derecesi yüksek.

Fotoğraftan gördüğünüz üzere 70-74 derece arasında sıcaklık alıyorum ve bu kasadan kaynaklı mı bilmiyorum. Camları temperli olduklarını söylüyorlar fakat ben dokunduğumda plastik camdan farksız, çok ısınıyor ve sirkülasyon alanı hiç yok. Yeni bir kasa alacağım kasa linki (içindekiler hariç) bu kasayı aldıktan sonra sıvı soğutma ve fan da alacağım. Sizce ısınma sorunu böyle devam eder mi ve ederse ne yapmam gerekli? Sistem:
CPU: R5 2600 (Bu ara Klasik AMD fanı kullanmaktayım bunu da soranlar olacaktır diye buraya yazdım.)
GPU: RX 580 8 GB (Sapphire)
MB: ASUS B450 M K
RAM: Crucial BALLISTICX SPORT 16 GB 2400 MHz
PSU: Xigmatek 600W 80+ PSU

Bunları bilmeniz yeterlidir, kasayı da yukarıda belirttiğim gibi yazdım. (Rampage redsky)

NOT: Bu ara kasanın ön tarafındaki cam fanus kısmında 3 adet fan var, en üstteki fan bilgisayar çalıştığında dönmüyor. Etkisi ne kadar yüksek bilemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuma göz atmanı öneririm dostum :) Aynı kasaya sahibiz, benim uyguladığım yöntem ile cebinden neredeyse hiç para çıkmaz ve elindeki parayı sistemini yükseltmede kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı