Rampage Redsky kasanın üstüne fan takmak sıcaklıkları etkiler mi?

B A T U H A N

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Rampage Redsky RGB kasa kullanıyorum. Önde 3, arkada 1 tane RGB fanı var. Konuya gelecek olursam, kasanın üstüne 2 tane içeri hava alan fan taksam sıcaklıkları etkiler mi? Evet, üste içerdeki havayı atmak için fan takmak mantıklı ama benim kasam hiç hava almıyor 😁. Üste 1 veya 2 fan taksam içeri hava alan, etkisi olur mu sıcaklığa?

Kasam: RAMPAGE REDSKY RGB 4*12cm RGB Fanlı 700W+80 Plus Tempered Camlı Oyuncu Kasası Siyah.

Merhabalar. Rampage redsky RGB kasa kullanıyorum. Önde 3, arkada 1 tane RGB fanı var. Konuya gelecek olursam, kasanın üstüne 2 tane içeri hava alan fan taksam sıcaklıkları etkiler mi? Evet, üste içerdeki havayı atmak için fan takmak mantıklı ama benim kasam hiç hava almıyor 😁. Üste 1 veya 2 fan taksam içeri hava alan, etkisi olur mu sıcaklığa?

Kasam: RAMPAGE REDSKY RGB 4*12cm RGB Fanlı 700W+80 Plus Tempered Camlı Oyuncu Kasası Siyah.

Kasa içerisinde oluşan sıcak hava yukarı doğru ilerler kasa üzerine takılacak fanlar içeri doğru havayı verecek olursa kasa içerisinin daha fazla ısınmasına neden olur bu yüzden üste takacağın fanların havayı dışarı vermesi lazım. Örnek olması açısından kasanın alt kısmında fan takılacak yeri varsa alt kısım ve ön kısım fanları havayı içeri verir arka ve üst kısımda ise hava dışarı verilir.

Kasa içerisinde oluşan sıcak hava yukarı doğru ilerler kasa üzerine takılacak fanlar içeri doğru havayı verecek olursa kasa içerisinin daha fazla ısınmasına neden olur bu yüzden üste takacağın fanların havayı dışarı vermesi lazım. Örnek olması açısından kasanın alt kısmında fan takılacak yeri varsa alt kısım ve ön kısım fanları havayı içeri verir arka ve üst kısımda ise hava dışarı verilir.

Altta fan takılacak yer yok, en azından hava girer üstten diye düşünüyorum.

Hocam bu mantik akiskan bir ortamda bulunmayan sicak hava icin gecerli. Ondeki fanlar icerideki sicak havayi zaten sirkule olmaya zorluyor. Sicak hava zaten surekli iceride dolasiyor. Yukaridan takilacak fanlar iceri giren soguk havayi artiracaktir.

Hocam bu mantik akiskan bir ortamda bulunmayan sicak hava icin gecerli. Ondeki fanlar icerideki sicak havayi zaten sirkule olmaya zorluyor. Sicak hava zaten surekli iceride dolasiyor. Yukaridan takilacak fanlar iceri giren soguk havayi artiracaktir.

Sen o zaman kasanın bütün fanlarını havayı içeri verecek şekilde ayarla her taraftan içeri soğuk hava versin!
Altta fan takılacak yer yok, en azından hava girer üstten diye düşünüyorum.

Alttan giriş varsa dedim zaten yoksa da fark etmez öndekiler havayı içeri verecek üsttekiler dışarı.

Geri
Yukarı