Rampage RM-344 iade alınır mı?

• Konuyu başlatan deL3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 680

deL3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 5 ay önce Rampage RM-344 modelini Vatan Bilgisayar'dan almıştım ama sevmedim monitörü gıcırdıyor, ses çıkarıyor vs bu monitörü iade edebilir miyim veya vatan da ki başka bir monitörle değiştirebilir miyim ve geçenlerde gözüme küçük bir çizgi takılmıştı monitörde dikkatlı bakmadığında anlaşılmayacak türden.

Merhaba yaklaşık 5 ay önce Rampage RM-344 modelini Vatan Bilgisayar'dan almıştım ama sevmedim monitörü gıcırdıyor, ses çıkarıyor vs bu monitörü iade edebilir miyim veya vatan da ki başka bir monitörle değiştirebilir miyim ve geçenlerde gözüme küçük bir çizgi takılmıştı monitörde dikkatlı bakmadığında anlaşılmayacak türden.

5 ay sonra iade almaları zor kullanıcı hatası derler.

Biraz erken olmamış mı?

Şimdi bir ürünü aldıysan o ürünü koşulsun iade hakkın tabikide var fakat bu 15 gün içerisinde geçerli. Ürünü 15 günden fazla kullandıktan sonra, ülkemizde elektronik ürünlerin sabit garantisi süresi olan 2 yıl boyunca tamir ettirme hakkın olur. Ürün 2 defa tamire gitti geldi ve aynı arıza devam ediyorsa 3. defa da ürünü değiştirmek zorundalar. . .
Gıcırdama bir kusur olarak yer almıyor ise değiştirmen yine imkansız, fakat öyle bir ürün olur ki gıcırdama gerçek bir problemdir o zaman değişim veya muadil ürün ile değiştirebilirler..
Sen servis ile görüş ve gıcırdıyor kafa şişiriyor diye söyle, servis gönderin bakalım derse eğer demek ki gıcırdamayı kusur olarak görüyorlar anlamına gelir..

Ayıplı ürün olduğunu kanıtlayabilirsen (hiç sanmıyorum) THH ile iade etme imkanın var. Onun haricinde alalı 5 ay geçmiş bir monitörü arızalanmadığı veya garantilik bir durumu olmadığı sürece iade edemezsin.

Şimdi bir ürünü aldıysan o ürünü koşulsun iade hakkın tabii ki de var fakat bu 15 gün içerisinde geçerli. Ürünü 15 günden fazla kullandıktan sonra, ülkemizde elektronik ürünlerin sabit garantisi süresi olan 2 yıl boyunca tamir ettirme hakkın olur. Ürün 2 defa tamire gitti geldi ve aynı arıza devam ediyorsa 3. defa da ürünü değiştirmek zorundalar.
Gıcırdama bir kusur olarak yer almıyor ise değiştirmen yine imkansız, fakat öyle bir ürün olur ki gıcırdama gerçek bir problemdir o zaman değişim veya muadil ürün ile değiştirebilirler.
Sen servis ile görüş ve gıcırdıyor kafa şişiriyor diye söyle, servis gönderin bakalım derse eğer demek ki gıcırdamayı kusur olarak görüyorlar anlamına gelir.

O kadar çok gıcardamıyor ama dokununca tabii ki ses geliyor ve şöyle bir küçük çizgi var bu değişimm sebebi mi?

IMG_20211016_082817.jpg

O kadar çok gıcardamıyor ama dokununca tabii ki ses geliyor ve şöyle bir küçük çizgi var bu değişimm sebebi mi?

Eki Görüntüle 1299780
Bildiğim kadarıyla iç ekran ile alakalı bu çizgi, bir de pixel yırtılması mı ne diyorlar ..
Değişim sebebimi bilmiyorum fakat kesinlikle tamir sebebi..!!!
Bir kere iç ekran değişecek, fakat iç ekran değiştikten sonra problem çözülürse ürünü iade almazlar.. Gönderirken içerisine not yaz, gıcırdama ve diğer problemleride sırala..

Bildiğim kadarıyla iç ekran ile alakalı bu çizgi, bir de pixel yırtılması mı ne diyorlar.
Değişim sebebi mi bilmiyorum fakat kesinlikle tamir sebebi!
Bir kere iç ekran değişecek, fakat iç ekran değiştikten sonra problem çözülürse ürünü iade almazlar. Gönderirken içerisine not yaz, gıcırdama ve diğer problemleride sırala.

Tamir edilmezse daha büyük sorunlara yol açar mı?

Geri
Yukarı