Rampage RM-344 incelemesi

Merhabalar, 5-6 aydır kullandığım bir monitörün incelemesini yapacağım.

Tasarım:

1618847322795.png

Çerçevesi düzgün gözüktüğü için kapak fotoğrafı olarak bu fotoğrafı seçtim.

Daha fazla fotoğraf:

1618847332080.png

Teknik özellikler:

Kendisi IPS ve Flat. 144 Hz.

Teknik özellikleri genel olarak Rampage'in kendi sayfasında belirtilmiş, ancak panel tipi ve diğer komplike bilgilere ulaşamadım. Dandik bir şey koydukları buradan da belli.

HDR özelliği bulunmamakta, 2 HDMI, 1 DP portu bulunuyor.

1618834364338.png

İçinden çıkan DP kablosu da dandirik bir şey, 143 cm kendisi. AC kablosu ise 140 cm.

75 mm yarım Vesa desteği var, arkasında yer alan bağlantı yeri pek güven vermiyor açıkçası, kendi ayağıyla bile aşağı yatıyor.

16.7 milyon renk olduğu söyleniliyor, başka IPS'lere göre çok çok az daha soluk diyebilirim, nedenini bilmiyorum, panelden galiba.

Metrekare başına en yüksek 280 cd parlaklık verebiliyor, gayet yeterli.

Ayağıyla beraber 2.75 kilo, kutusuyla 4.

Monitörün sadece ayağı metal :D diğer kısımları ABS plastik.

3.5 mm Jack girişi var, ses kalitesini az da olsa azaltıyor.

Oyun için 2 tür nişangah koymuşlar, hepsi birbirinden dandik, 2 renk seçeneği var 2 nişangah için de, kırmızı ve yeşil.

Timer'ı var, 10, 20, 30, 40, 50, 60, 90 dakika seçenekleri var.

FreeSync destekliyor, hiç denemedim.

Görüş açısı olarak maksimum 178 derece, ama kendi ölçümlerimle 172'den sonrasında renkler TN panele dönüyor.

Güç tüketimi ise maksimum parlaklıkta 40W ve aşağısı, güç tasarrufu modunda ise 0.5W

Kutu içeriğinde Ürün + Monitör Ayağı + Display Port Kablo + Güç Kablosu + Kullanım Kılavuzu + Tornavida çıkıyor. Kutuda en beğendiğim şey monitör değil tornavidaydı. Çok güzel şirin bir şey.

-5 - 15 Derece ön ve arkaya yatabiliyor, sağa sola oynatılamıyor.

Ayağının altında kaydırmaz plastik gibi bir şey var, beyaz masamda çok iz yapıyor.

AC ile 110-240V verebiliyor.

Kontrast Oranı 1000:1 (statik)

Dediğim gibi, panel veya Mprt veya GtG değerleri paylaşılmamış.

1 ms yapılabiliyor ancak UFO testinde çok ghosting olduğu ortada.

Işık sızması yapıyor, zaten normal bir şey bu ancak bu monitörde biraz fazla.

Satıcı linkleri:

https://www.hepsiburada.com/rampage...alog-freesync-full-hd-monitor-pm-HB00000QBI6T

(Vatan'da stok yok)

1600-1700 lira bandında en alınmayacak monitördür kendisi, ben Şok'taki indirimden 1100 liraya almıştım, 1100 lira verince çok da gömemiyosun. :)

Güvenmedim dediğim ayak bağlantı yeri:

1618847240515.png

Portlar:

1618847267354.png

Çıkan tornavida:

1618847289737.png

Umarım incelememi beğenmişsinizdir. :D

KS
blavlmao

blavlmao

Centipat
Makaleler
2
Yer
36
Bir an gömmek için rehber açtın sandım :D
Yeterince gömmedim mi? :D
Teknik özellikleri genel olarak Rampage'in kendi sayfasında belirtilmiş, ancak panel tipi ve diğer komplike bilgilere ulaşamadım. Dandik bir şey koydukları buradan da belli.

İçinden çıkan DP kablosu da dandirik bir şey, 143 cm kendisi. AC kablosu ise 140 cm.

75 mm yarım Vesa desteği var, arkasında yer alan bağlantı yeri pek güven vermiyor açıkçası, kendi ayağıyla bile aşağı yatıyor.

16.7 milyon renk olduğu söyleniliyor, başka IPS'lere göre çok çok az daha soluk diyebilirim, nedenini bilmiyorum, panelden galiba.

Monitörün sadece ayağı metal :D diğer kısımları ABS plastik.

3.5 mm Jack girişi var, ses kalitesini az da olsa azaltıyor.

Oyun için 2 tür nişangah koymuşlar, hepsi birbirinden dandik, 2 renk seçeneği var 2 nişangah için de, kırmızı ve yeşil.

Görüş açısı olarak maksimum 178 derece, ama kendi ölçümlerimle 172'den sonrasında renkler TN panele dönüyor.

-5 - 15 Derece ön ve arkaya yatabiliyor, sağa sola oynatılamıyor.

Ayağının altında kaydırmaz plastik gibi bir şey var, beyaz masamda çok iz yapıyor.

Dediğim gibi, panel veya Mprt veya GtG değerleri paylaşılmamış.

1 ms yapılabiliyor ancak UFO testinde çok ghosting olduğu ortada.

Işık sızması yapıyor, zaten normal bir şey bu ancak bu monitörde biraz fazla.

1600-1700 lira bandında en alınmayacak monitördür kendisi, ben Şok'taki indirimden 1100 liraya almıştım, 1100 lira verince çok da gömemiyosun. :)
@Nightmare837 bence bunlar yeterli.

KS
blavlmao

blavlmao

Centipat
Makaleler
2
Yer
36
Hocam gördüğüm bir videoda baltanın bile kıramadığı monitöre dişlerinizi nasıl soktunuz bilmiyorum.
Dişimi sokmadım, metal ve plastiği ayrıştırma yolu milli versiyon 🇹🇷. Videoyu atar mısınız? İncecik bir şeyi kim kıramamış merak ettim.

1618850543430.png

4 mm

Rexie

Picopat
Yer
sakarya
Dişimi sokmadım, metal ve plastiği ayrıştırma yolu milli versiyon 🇹🇷. Videoyu atar mısınız? İncecik bir şeyi kim kıramamış merak ettim.

Eki Görüntüle 982509

4 mm.

13.55 dikey olarak vurduğunda hafif bir çöküntü oluşuyor, yani arkası plastik değil.

Eki Görüntüle 982509

4 mm.

Monitörü şu an bende kullanıyorum. 1400 TL'ye aldı. Kablosu hariç memnunum. DP kablosunu takınca görüntüde kesilmeler, geç yüklenmeler hatta görüntü vermemeler oluyor. Yeni bir DP kablosu alana kadar HDMI kullanacağım. Ayaklığına gelince, ben ilk başta biraz korkmuştum çok hassas gibi durduğu için. Fakat masayı sallasam bile yerinden kıpırdamıyor. Elle bile ittirince ilerlemiyor. Bu fiyata hem 144 Hz hem IPS panelli monitör bence fena değil. Tabi marka fanatikliği yapıp markanın başındaki "R" harfini görüp gerisine bakmadan sallayanlar kesinlikle benimkine yakın bir görüşe sahip olmayacaklar fakat siz de monitörü kullanıyorsunuz sanırım. Elinizdeki monitörün marka yerinde ASUS, Acer gibi firma isimleri yazsaydı bu kadar gömer miydiniz merak ediyorum.

Son düzenleme:
Yukarı