Rampage RMP 700-80P PSU'da Cızırtı Sorunu

Cem Argun

Hectopat
Ben 2 ay önce yeni bir bilgisayar topladım, Vatan Bilgisayar'dan. Dolar 5.5 iken sistemim gayet iyi çalışıyor. Bilgisayar açıldığında hiçbir sorun yok istersen 20 gün çalıştır gene sorun yok ama GTA 5, Need Foor Speed, F1 2018, Pes gibi oyunlara girdiğimde PSU'dan cızırtı gibi cızırtı da diyemem de bir ses gelmeye başlıyor.

Vatan'a götürdüm oradaki çalışan abi 2 tane 3 tane denedim dedi hepsinde aynı şey var dedi. Sizce bu normal mi ben anlamadım bir şey yardımcı olursanız sevinirim sistemime bir zararı olur mu ? şimdiden teşekkürler.

Sistem;
  • MSI A320m Pro-vh Plus Anakart
  • AMD Ryzen 1400 3.20 GHz
  • Kingston 3000 MHz 8 GB Bellek
  • MSI Aero GTX 1060 6 GB Ekran Kartı
  • Güç Kaynağı ise; Rampage RMP 700-80 P 700 Wat 80 Plus 120 mm Fan'lı PSU'su

Peki biraz beklesem çünkü Okullar açıldı Şehir dışında okuyorum Ara tatile kadar kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olur mu sizce zaten Vatana götürüp değiştirdim aynı modelin yenisini taktılar oda aynı hani 2 3 ay daha dursa zararı olur mu ?

Normal değil, ne zaman cortlayacağı belli olmaz ürünün. Başka bir PSU al. Zaten önerilen bir PSU değil.

Peki biraz beklesem çünkü Okullar açıldı Şehir dışında okuyorum Ara tatile kadar kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olur mu sizce zaten Vatana götürüp değiştirdim aynı modelin yenisini taktılar oda aynı hani 2 3 ay daha dursa zararı olur mu ?
Kısa vadede olmayabilir ama değiştirmelisiniz. Çok kalitesiz ürünleri var o markanın bence.

Sisteme zarar gelip gelmeyeceğinin garantisini veremeyiz. Değiştir gitsin.

Abi sizleri meşgul ettim son bir sorum var Vatan'a gittiğimde ben bunu değiştirmek istiyorum daha öncede değiştirmiştim farklı bir marka istiyorum örnek Cooler Master değiştirmek zorundalar mı mesala o 200 lira daha fazla ben cebimden versem 200 lira diğer markaya geçebiliyormuyum yoksa direk onlar başka marka takmak zorundalar mı şimdiden teşekkürler

Oradan saçma sapan bir ürün alıp çıkmayın yine. Bütçe belirtin istiyorsanız. Önerileri yapalım, ne alacağınızı bilerek gidersiniz. O cızırtı sorunu Coil Whine olabilir. Yine de güven olmaz o modele.

Coil Whine değil abi çünkü eskiside aynıydı adam gözümün önünde eskisini gösterdi yeni belge ile aynısını taktı oda böyle Sizce sistem nasıl beni götürür dimi Ekran Kartı iyi ama işlemci çok iyi olamayabilir ama bütçem ona göre anca karşıladı PSU önerinizi sunarsanız sevinirim sizce bir şekilde bulucam para artık bu sisteme hangi psu gider şimdiden teşekkürler birde 700 Watt yeter dimi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı