Rampage Sailor jak girişine takılan cihazlardan cızırtı gelmesi

Darth.Vader

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mustafar
Merhaba, müzik dinleyerek biraz oyun oynayayım dedim. Açtım müziği ama sürekli olarak 1-2 sn aralıkla cızırtı geldi. Başka bir kulaklık denedim gene aynı. Telefona taktigimda kulaklıkların ikisi de iyi durumdaydı. Sonra bilgisayarı kapatıp açtım ve sorun düzeldi. Ama yine de bazen oluyor ara sıra bilgisayarı açınca müziklerden cızırtı geliyor bilgisayarı açıp kapatınca düzeliyor. Kasanın ön jak girişi bozulmuş olabilir mi?

Anakart: MSI Gaming Plus Max.
Kasa: Rampage Sailor.

@Darth.Vader Ön paneldeki HD Audio kablosu tam olarak yerine oturmamış olabilir. Kasayı açın. Anakartın alt kısmında ön panel kabloları olur en sol kısımda bulunur genellikle HD Audio çıkışı. Onu söküp yerine tam olarak oturtun.
Söyle bir şey var bazen hiç bir sıkıntı olmadan çalışıyor, ve bu olay kasayı ilk aldığınızda yoktu. Yaklaşık bilgisayarı 2 kere açıp kapatınca oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201025_140254.jpg
    IMG_20201025_140254.jpg
    239,3 KB · Görüntüleme: 13
Ön panel ses çıkışları bozulmuş yüksek ihtimalle. Kasanın yapısı üstteki ses çıkışlarını değiştirmeye müsait değil. Garantiye gönderin kasayı ya da şu ürünü alıp bir yöntemini bulup üstteki çıkışlarla değiştirin. Ben olsam uğraşmazdım arkadaki ses çıkışlarını kullanırdım.

İadeye göndereceğim. Kasayı vatandan aldım alırlar mı?
Ön panel ses çıkışları bozulmuş yüksek ihtimalle. Kasanın yapısı üstteki ses çıkışlarını değiştirmeye müsait değil. Garantiye gönderin kasayı ya da şu ürünü alıp bir yöntemini bulup üstteki çıkışlarla değiştirin. Ben olsam uğraşmazdım arkadaki ses çıkışlarını kullanırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı