İnceleme Rampage SMX-R85 GENTLE İncelemesi

1.png

2.png

3.png

4.png

Özellikleri:
  • Minimum ve maksimum DPI: "800/1600/2400/3200/4800/6400" (Driver aracılığıyla daha da düşürebiliyorsunuz.)
  • Tutuş tipi: Palm.
  • Sensör tipi: Optik.
  • Kablo: 1.6M USB 2.0 Örgülü.
  • 10 Milyon tıklama ömrü.
  • Ağırlık: 72g.
  • Switch: Huano.
  • Fare Boyuut: 123mm*63mm*38mm
  • Garanti Süresi: 24 ay.
  • Aydınlatma Tipi: RGB.
  • Makro Programı: Mevcut.
Makro Programı:

desteksegment.com adresinden indirebilirsiniz.

2.png

• Makro programı açıldığında karşınıza bu ekran çıkıyor. Burada "Office Mode" ve "Game Mode" olarak iki adet mod bulunmakta. Buradan istediğinizi seçebilirsiniz.
3.png

• "Advanced" kısmına tıkladığımızda bu ekran ile karşılaşıyoruz. Buradan DPI seviyenizi arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Benim ayarlarım bu şekilde.
4.png

• "Light" kısmına bastığımızda mouse ışıklarını ayarlayabilmemiz için bir ekran geliyor.
  • "Light Speed" yazan yerden ışıkların hızını seçiyorsunuz.
  • "LED Mode" kısmında 7 farklı mod bulunuyor. Bu modlardan hangisi gözüne hoş gelirse onu seçebilirsiniz. Ben "Colorful Light" kullanıyorum.
  • "LED Brightness" kısmından ise ışığın parlaklığını kısıp arttırabiliyoruz.
5.png

• Macro atama ekranı ise böyle, ben ihtiyaç duymuyorum.
Avantajları:
- Hafif bir mouse diyebilirim.
- Palm tutuş tipine ve orta boyutlu ellere göre gayet uygun bir model.
- Fiyatına göre delikli olması ayrı bir hava katmış, bu fiyata bu tarz bir mouse bulmak bence gayet hoş.

Dezavantajları:
- Ben beyaz olan modeli kullanıyorum. Tek dezavantajı kirlendiği zaman çok belli oluyor. Her 2 ayda bir temizlemek gerekebiliyor. Tabii bunu kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Uzun lafın kısası ben bu arkadaşla 2.5 senedir beraberim ve bana bir sorun yaratmadı. Aktif olarak kullanıyorum, normalde bende Rampage tarzı markaların ürünlerini pek sevmem ve pekte kullanmam ama bu arkadaş benim beklentilerimin çok daha üstünü karşıladı. Bu benim ilk incelememdi, bir hatam veya eksiğim olduysa affola. Elimden geldiğince hepinize yardımcı olmaya çalıştım. İyi sosyaller. 😍

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    299,4 KB · Görüntüleme: 16
  • 1.png
    1.png
    634,5 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı