Rampage SN-RW6 7.1 Titreşimli Kulaklık İncelemesi

Merhaba, Vatan Bilgisayardan 180 TL'ye aldığım (şu an 220 TL civarı) 7 aylık Rampage SN-RW6 deneyimimi inceleyeceğiz.

Rampage/Everest ürünleri genelde sosyalde kötüleniyor, açıkçası 2 klavye mouse set elimde patlamıştı ama çürüğün arasından sağlam bulmak da mümkün tabi :)

Kulaklık:

Kutu üzerinde CD ile birlikte bulunacağı yazıyordu fakat herhangi bir driver çıkmadı (sebebi driverin sonradan sunulmasıymış şuanda internette bulunmakta).

Optimized-20180513_221459.jpg

Kablosu:

Kablodaki maddeyi tam tanımlayamıyacağım ancak gayet sağlam bir madde üstünden sandalye ile baya bir geçmişliğim var :D

Ses kısma, mikrofonu ve titreşimi açmak için tuşlar üstünde bulunuyor.

Optimized-20180513_221654.jpg

Yazılım:

Yazılımı Segment'in sitesinden indiriliyor. Surround ayarları gibi ayarlar program yoluyla yapılabiliyor (Türkçe seçeneği var).

Easars-Tornado-Channel5.jpg

Artıları:
  • Titreşim özelliği gayet güzel çalışıyor özellikle 7.1 ile birleşince filmlerde ve özellikle müziklerde çok zevkli bir hâl alıyor.
  • Surround özelliğinden memnunum başarılı olmuş.
  • Kesinlikle Fiyat-Performans ürünü olduğunu söyleyebilirim ancak bu benim görüşümdür.
  • Kulaklığı saatlerce kullanabilirsiniz herhangi bir rahatsızlık yapmıyor. (Diğer Rampage kulaklıklarda çok yaşadım)
  • Kablo çok sağlam.

Eksileri:
  • Mikrofon düzgün ayarları yapılması gerekiyor iyi kullanılabilmesi için default olarak arkadan bir Hz sesi gibi tiz bir ses farkedilebiliyor yüksek seste.
  • Birazcık ağır olmuş.
  • Kulaklığın içi tozlandığında temizlemesi zor.
İlk incelememdi hatalarımı mâzur görün teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim internet cafede bu kulaklığı kullanmıştım. Abandıkları için genelde mikrofon yerini kırıyorlar. Titreşimde sesi algılamak bana göre çok zorlaşıyor.

Daha önce titreşimli kulaklık kullandım. Uzun süreli kullanımda rahatsız edici bir hal alıyor. Özellikle oyunlarda beyni sulandırıyor. Şahsen sevmiyorum vibratörlü kulaklıkları.
Alırken alel acele aldığım bir kulaklıktı titreşim özelliğini kullanılırken farkettim aslında. Ancak titreşim hiç rahatsız edici düzeyde değil ve kapatabilirsiniz size kalmış tabii :)

Ekran Alıntısı.JPG

Teknik tabloyu şöyle bırakayım. Bu tabloya ek olarak olarak kablo 2,3 metreymiş. Ağırlık kısmına 500gr yazılmış o ciddi değil dimi? 300gr'dan sonrası bana ağır geliyor zaten kafada taş taşımak gibi bir şeydir yani 500gr'lık kulaklık kullanmak.

İnceleme için teşekkürler, elinize sağlık.

Fotoğraflarda takıldığım bir nokta oldu; o nasıl kablo yahu, nedense bana bahçe su hortumlarını hatırlattı.
İnceleme için teşekkürler, elinize sağlık.

Fotoğraflarda takıldığım bir nokta oldu; o nasıl kablo yahu, nedense bana bahçe su hortumlarını hatırlattı.
Teşekkürler.

Kablo dediğim gibi sağlam ancak benzetmenize pek itiraz edemeyeceğim çünkü gerçekten bahçe hortumundaki maddeye de benziyor :D

Eki Görüntüle 297906
Teknik tabloyu şöyle bırakayım. Bu tabloya ek olarak olarak kablo 2,3 metreymiş. Ağırlık kısmına 500gr yazılmış o ciddi değil dimi? 300gr'dan sonrası bana ağır geliyor zaten kafada taş taşımak gibi bir şeydir yani 500gr'lık kulaklık kullanmak.
Kulaklık büyük LEDler ve içinde bulunan ses kartından dolayı olduğunu tahmin ediyorum fakat o kadar rahatsız etmiyor ancak yinede bir hareket kısıtlaması olduğunu söyleyebiliriz.

Kulaklık büyük LEDler ve içinde bulunan ses kartından dolayı olduğunu tahmin ediyorum fakat o kadar rahatsız etmiyor ancak yinede bir hareket kısıtlaması olduğunu söyleyebiliriz.
Tahminimce decoder kablo üzerindeki ayar bölümündedir. O kadar büyük ve ağır bir birim değil ses kartı. Birkaç mm'lik bir çip ve devre kartından ibaret.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı