Rampage ürünleri neden tavsiye edilmiyor?

Ürünleri ucuz ve ona göre bir kaliteleri var ama bütçeyi biraz daha arttırıp daha iyi ürün alarak sonradan olabilecek sıkıntıları en aza indirmek amaçlı önerilmiyorlar, arada iyi ürünleri de olabiliyor.

X-Horse kasası var psu vardı içerisinde ses yaptığı için değiştim, kasada bir sorun yok şimdiye kadar sıcaklıklar iyi durumda.
Mouse ve klavyesi var klavyede herhangi bir sorun yok ama aldığım günden beri böyle yanık kokusuna benzer bir koku var ama bir sorun cıkarmadı daha şimdiye kadar, mousede herhangi bir sorun yok.
Tavsiye kısmına gelirsek tavsiye etmem ama illede birşey alacağım fazlasına bütçem yok derseniz alınabilir.

Bir zamanlar Rampage KB-R01 model klavye almıştım aradan birkaç hafta geçti yazıları silinmeye başladı. Götürdüm çöpe attım, A4 TECH KB-21 aldım. En azından ondan daha kaliteli marka.

@SaviorAngel™ Birkaç ay önce devre kartını ve kağıtlarını söküp, tuş takımlarını falan komple sıcak suya sokup yıkamıştım ve kurulayıp geri birleştirdim. Hâlâ daha kullanmaya devam ediyorum, yazılarında silinme olmadı ve tıkır tıkır çalışıyor. İleride bozulursa bilemem tabi. Zaten 50 TL'lik klavye.

Anlamadığım nokta aynı fiyat bandında daha kaliteli markalar varken bunun gibi merdiven altı markaların göz önünde bulunması. Örnek verecek olursam bu markaların 1000-1200 lira arasında monitörleri var ve insanlar en ucuzu diye bunları tercih ediyor. Ancak o fiyata ViewSonic, AOC gibi markaların da monitörleri var. Bu tür durumlarda kesinlikle alınması taraftarı değilim. Oyuncu ekipmanı olur, düşük bütçeye kasa sığdırma derdi olur bu tür durumlarda ise eğer çok sıkıntılı bir bütçe değilse yine alınması taraftarı değilim. Ama dediğim durumlar içerisindeyse mecburiyetten alınabilir.

Şu zamana kadar 3 tane Rampage kulaklığı 1 tane de rampage klavyesi kullanmış birisi olarak yazıyorum:

Zamanı tam hatırlamıyorum ama doğum günü hediyesi olarak ablam bana snr3 beyaz almıştı 2015 yılında. Yaklaşık 1 yıl boyunca kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Lakin ayağım kabloya takılıp kulaklığı çok sert şekilde yere düşürdüğüm için yaklaşık 13 14 ayda bozuldu

Sonra 2016 yılında snr10 aldım ve 1 yıl boyunca kullandım lakin kulağıma tam olmadığı için 2017 de bir üst modele geçtim. Bu snr10 un yaşattığı tek sıkıntı kablosu çok uzundu ve her ne kadar güçlü kablosu olsa da lambasının kablosu kırılmıştı. Ve şuanda kutusunda durmaktadır.

2017 yılında sn-rw1 aldım ve halen aktif olarak kullanmaktayım kulaklığın gerçekten ama gerçekten tam bir f/p ürünü olduğunu belirtmek isterim. Evet bu üründe de ufak bir problem vardı o da 2019un son aylarına doğru yaşatmaya başladı. Ses kısıp açmaya yarayan bir yuvarlak tekeri var. O tekerin biraz kademeleri bozuldu. Tekeri %50 çevirince %45 ses geliyor %90 çevirince %80 %100 çevirince sesi fullüyor. Ve son olarak çok aktif kullanmamdan dolayı kafama gelen o yaylı pedi aşınmaya başladı (1 ay oldu aşınmaya başlayalı)

Ve son olarak 2018 yılının yaz ayında aldığım Rampage Hydra R6 RGB klavyesi gerçekten ama gerçekten bir razer mekanik klavye havası sunuyor.
Klavyeye biraz sert davranmaktan ötürü mü bilmiyorum ama ctrl tuşunun köşesine basıp çekince switchinden fırlıyor. Tek sorunu şuanlık böyle

Yani özetle ucuz ürünlerini bilmiyorum ama gerçekten fiyatı ortalama olan ürünleri taş gibidir.
Lakin günümüzde ekonomimiz harika olduğu için 230 tl ye aldığım klavyenin 500 tl olması 180 tl ye aldığım kulaklığın 300 tl olması maalesef alacak olanlara fiyat performans segmenti olarak değerlendirilmemekte.
Şu zamana kadar 3 tane Rampage kulaklığı 1 tane de rampage klavyesi kullanmış birisi olarak yazıyorum:

Zamanı tam hatırlamıyorum ama doğum günü hediyesi olarak ablam bana snr3 beyaz almıştı 2015 yılında. Yaklaşık 1 yıl boyunca kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Lakin ayağım kabloya takılıp kulaklığı çok sert şekilde yere düşürdüğüm için yaklaşık 13 14 ayda bozuldu

Sonra 2016 yılında snr10 aldım ve 1 yıl boyunca kullandım lakin kulağıma tam olmadığı için 2017 de bir üst modele geçtim. Bu snr10 un yaşattığı tek sıkıntı kablosu çok uzundu ve her ne kadar güçlü kablosu olsa da lambasının kablosu kırılmıştı. Ve şuanda kutusunda durmaktadır.

2017 yılında sn-rw1 aldım ve halen aktif olarak kullanmaktayım kulaklığın gerçekten ama gerçekten tam bir f/p ürünü olduğunu belirtmek isterim. Evet bu üründe de ufak bir problem vardı o da 2019un son aylarına doğru yaşatmaya başladı. Ses kısıp açmaya yarayan bir yuvarlak tekeri var. O tekerin biraz kademeleri bozuldu. Tekeri %50 çevirince %45 ses geliyor %90 çevirince %80 %100 çevirince sesi fullüyor. Ve son olarak çok aktif kullanmamdan dolayı kafama gelen o yaylı pedi aşınmaya başladı (1 ay oldu aşınmaya başlayalı)

Ve son olarak 2018 yılının yaz ayında aldığım Rampage Hydra R6 RGB klavyesi gerçekten ama gerçekten bir razer mekanik klavye havası sunuyor.
Klavyeye biraz sert davranmaktan ötürü mü bilmiyorum ama ctrl tuşunun köşesine basıp çekince switchinden fırlıyor. Tek sorunu şuanlık böyle

Yani özetle ucuz ürünlerini bilmiyorum ama gerçekten fiyatı ortalama olan ürünleri taş gibidir.
Lakin günümüzde ekonomimiz harika olduğu için 230 tl ye aldığım klavyenin 500 tl olması 180 tl ye aldığım kulaklığın 300 tl olması maalesef alacak olanlara fiyat performans segmenti olarak değerlendirilmemekte.

Ve son olarak kullanmayıp çöp diyenlere kulak asma kullananları dinle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı