Rampage V900-S X-INPUT hassasiyet sorunu

atar1993

Megapat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7700X İşlemci
32 GB 6000 Mhz Ram
1+1+2 TB PCIe 4.0 SSD
Sapphire RX 6900 XT SE Ekran kartı
ASUS ROG Strix X670E-A Anakart
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba,
Rampage V900-S aldım fakat ETS 2 oyununda direksiyon taksit taksit dönüyor. Bunu gördükten sonra başka oyunlarda da aynı problem var mı diye bakayım dedim ve umduğum gibi oldu bütün oyunlarda aynı sorun var. Ayarları inceledikten sonra fark ettim ki X-INPUT moda aldığımda direksiyon sağa 450 derece için 127 parça. Aynı şekilde sola 450 derece için 127 parça olarak görünüyor(Görsel 1). Baya bir araştırma sonucunda hiçbir yere varamadım. D-INPUT modunda ise 65535 parça olarak görünüyor (Görsel 2) hatta hassasiyeti mükemmel çok küçük hareketleri bile algılamakta(Görsel 3) fakat ETS 2 oyununda bana oynama imkanı sunmamakta. Direksiyonun yarısını çeviriyorum tamamı dönüyor. Yarısını az biraz daha geçince ekranda fare hareket ediyor. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun olurum.
Görsel 1: X-INPUT modunda ayarlar.

Ekran Alıntısı1.PNG

Görsel 2: D-INPUT modunda ayarlar

Ekran Alıntısı3.PNG

Görsel 3: D-INPUT modundayken 32768 parça içinden sadece 20 parça bile hareket ettirilebiliyor.(Tam orta nokta 32768 hafif sola çevirerek 32746 yapılabilmekte)

Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleme:
Çözüm bulabildiniz mi hocam?
Malesef aynı tas aynı hamam devam ediyor. Teknik servisle konuştum. Yollayın bize bakalım dediler. Adamların böyle bi sorundan haberi bile yok. Bende yollamaya üşendim. 2.el olarak birine satıcam artık.

Önce resetlemeyi dene eğer prog tuşundan sonra options tuşuna basınca anında ışık sönüyorsa yani reset atamıyorsan servise göndermen lazım galiba benim de buna benzer bir konum var eğer cevap alırsam yazacağım.

Geri
Yukarı