Çözüldü Rampage wind chill-320 kule tipi sogutucu hangi yöne bakmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dishard

Femtopat
Daha fazla  
Oncelikle merhaba, yaklasık 2 3 ay once İtopya'dan bir Rampage wind chill-320 markalı kule tipi sogutma aldım ve magazada taktırdım fakat okudugum makalelerde yonu yanlıs gibi geldi, görselde görünüyor, Sogutucuyu taktıgımdan beri çok az bir sıcaklık düşüşü oldu,stock sogutucuya göre. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20210111_153828.jpg

Sistem ozellikleri;
Ekran kartı; RX 570 4 GB.
İşlemci; Ryzen 5 2600 3, 2MHz.
Kasa; MSI Vampiric 010M.
RAM; HyperX 8 GB 3, 6MHz.
Anakart; A320M-A Pro.

Çözüm
Hocam, normalde egzoz fanına doğru üflemeli. Fan yönünü kontrol edin. Montaj konumuna göre yukarıya doğru üflemeli. Tepeye fan takarsanız daha iyi olur.
Hocam, normalde egzoz fanına doğru üflemeli. Fan yönünü kontrol edin. Montaj konumuna göre yukarıya doğru üflemeli. Tepeye fan takarsanız daha iyi olur.

Çözüm
Ters takmışsın galiba dik tak. Dik tak ki kasa içi hava akışı hızlansın ve işlemci fanının aldığı hava egzoz fan a gitsin. Şu şekilde;

Eki Görüntüle 829899

Eki Görüntüle 829901
Ben kendim takmadım,en yakın zamanda yonunu değiştireceğim.Teşekkür ederim
MattKC'nin bu videosuna göre sola doğru takman lazım. Şu an ters.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim en yakın zamanda videodi gibi yapacagım.
Üst tarafa fan takmak yerine,yonunu değiştirsem daha mantıklı olmaz mı acaba?

Bu soğutucuyu yapan mühendis kör olmalı garavel usta misali.
AMD kullanıyorsanız sakın almayın mecbur yan montaj yapılıyor çok saçma. Isı borusu benim RAM'e temas ettiği için iade ettim.
Intel için kutudan çıkan aparat plastik oda kısa sürede dağılır gider.

Fanın PWM özelliği var mı? Almayı düşünüyorum.

Kendi soruma kendim cevap vereyim fan 4 pin ve PWM özelliği var, kanat sayısı fazla ve sessiz çalışıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221125_215635.jpg
    IMG_20221125_215635.jpg
    297,3 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı