Rap dinleyenleri ergen olarak görenler

• Konuyu başlatan Norm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 7B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye'nin bir diğer gururu da Sirhot'tır. Evet Arsız Beta'yı bende çok severim :) Yani kısacası Batarya, Hiphop Jobz ve Olympos grubundan üyeleri dinliyorum. HipHop Jobz Joker'in bu arada.

Çünkü bazıları gerçekten ergen. Facebook'ta görüyorum, mesela bazıları soyadını Piyancı, Erpek falan yapıyor. Böyle retrica ile fotoğraflar çekip yüzünü kapatıyor kapak fotoğrafına rap şarkılarının sözlerini falan koyuyorlar. Bazıları YouTube alakasız pop şarkılarının altına rap falan yazıyor. Uzaktan bakan insan rap kültüründen soğuyor. Ha bir de no1'i cool olmak için koyuyorlar. Rap'ten bir gram anladıkları yok. Böyle tiplere ayar oluyorum. Bilinçli dinleyici gerçekten az.

Rap ülkemizde Amerika'da olduğu konumda değil bunu kabul etmek gerekir öncelikle. Dinleyici yaş ortalaması da bence oldukça düşük. Bir çok kez denk geldim 10-12 yaşında çocuklara telefonun hoparlöründen rap dinlerken yolda. Özellikle de mantığını anlayamadığım arabesk rap denilen şeyi dinliyorlar. Bence rap dediğimiz zaman bunu parça parça ayırmak çok saçma. Rap dediğimiz şey (örnek olarak veriyorum) Ceza'nın yaptığı şeydir. Ne kadar yazdığı sözlere çok saygı duysam da Sagopa Kajmer veya arabesk rap dediğimiz şeyler rap olmuyor bence. Hatta rap algısını da bozuyor.

Bu arada rap müzigin kötü örnekleride var...
Adanali psikopat birkac gencin yaptigi bir calismayi paylasayim...

Uyari : Küfür Icerir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Medeniyetten yoksun zavallılar.

@Yaşar Portakal senin de dediğin gibi, bu değil rap mesela. Bu melodik olarak küfür etmek. Ruhsal sorunu olan insanların seçeceği bir yol hatta bence.

O arkadaşlarına bunu dinlet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet bu bende de var. :D Çünkü en son rap dinlediğim zaman 8. sınıfın başıydı. Geldik üniversiteye 2 tane rap dinleyen arkadaşım var. Diyorum bende onlara '' Nalet girsin size, sizin tek sorununuz o koça kafanızın ..... '' diye. :D O bir kalıplaşmış bir şey olarak kalmış. Tabi ciddiye alan var mı bilmem ama ben keyfine takılıyorum onlarla... Ama uzun süredir dinlemiyorum dinlemekte keyif vermiyor açıkçası. Tek şu şarkıyı dinlerim rap olarak şimdilik:

Benim bi' arkadaşım var çok sağlam Rap dinleyicisiydi Saian, Pit10 falan bunları dinlerdi, 2 gün önce gezerken artık Rap'tan bıktığını söyledi artık benim gibi bir Metalci. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı