Rapor Sistemi ve öneri

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

Büyük ihtimalle günde ondan fazla yorumu raporluyorum, ilk nedeni bu konuda takıntılı olmam, ikinci nedeniyse yazılanın gözüme gerçekten düzensiz ve sanki ilkokula giden bir çocuğun yazmış gibi gelmesi. Basılmamış veya yer değiştirmiş harfleri olan kelimeler olabilir, ben de yazdığım yorumlara göz gezdirmeden direkt yolluyorum. Onları raporlamamın nedeni moderatörlerin beş saniye içinde düzeltebilmeleri. Asıl merak ettiğim şey şu: Fazla raporlama yaptığım için benden gelen raporların kara listeye alınmış olma olasılığı var mı? Bir de, raporun kontrol edilip, kişinin ceza alıp almadığını gösteren bir sistem kurulma şansı var mı? Bence tıpkı başlık bildirimleri geldiği gibi, gönderilen raporlamalar için de bildirim gönderilmeli. Bana yalnızca bir kere bildirim geldi, onda da bir moderatör yapılan yanlışı açıklamama rağmen fark etmeyip "Gereksiz raporlama yapmayın. " Yazıyordu.

Bu arada eğer bir moderatör yazımı okuyorsa: İkinci El Alım-Satım bölümü için yasaklanmışım. Neden yasaklandığım hakkında bilgim yok, açıklar mısınız? Açıklandıktan sonra yasağın açılma şansı var mı? En azından tekrarlamam yanlışımı. İPhone 6 64 GB, iPhone 5S 32 GB, iPhone 6S 32 GB ve BenQ RL2240HE 65Hz 21.5" monitörümü satmak için başlık açmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Raporlarınız dikkate alınıyor. Kara listeye düşme diye bir şey yok ancak harf hatası yapanlardan daha çok (Arkadşlar gibi) yazım kurallarına uymayan kişileri raporlarsanız daha iyi olur. Aşırı gereksiz ve kişisel kullandığınız düşünülürse uyarı verilir.

Kimin uyarı alıp almadığı yönetim ekibini ilgilendiren bir durum. Üyelerin bilmesine gerek yok.

İkinci el bölümünden uzaklaştırılma nedeniniz alıcı olmadığınız halde mesaj yazmanız. Alıcı değilseniz lütfen ikinci el bölümüne yazmayın. Durumunuzu yönetim ekibine bildiririm, eğer uygun görürlerse uyarınız kaldırılabilir.

uyaro nedeni.png

İkinci el bölümündeki ilanlara alıcı olmayan kullanıcıların mesaj yazması yasaktır.

Sadece alıcı fiyatta değişiklik isteyebilir.

Alıcı olmadığı halde ilanlara müdahale etmeye çalışan kullanıcılar önce 1 ay, sonra 3 ay, daha sonra 6 ay ve en son 1 yıl olmak üzere ikinci el bölümünden uzaklaştırılırlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı