Rapor sistemini meşgul etmeyin!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Bu ne anlama geliyor açıklarsanız sevinirim. Sürekli bu yüzden 24 saat ceza alıyorum. Rapor sistemi nasıl meşgul edilir? O bölüme mesaj yazılamayacaksa neden var? Daha önce de konuların geç açılması ile ilgili bir konu açmıştım. Cevap vermeme fırsat verilmeden konu kilitlenmişti. Ben de oraya da ''rapor'' butonunu kullanarak ileti gönderdim ve anında ceza yedim. Oysa konuların açılması bazen 5 saat bile sürüyor. Bunu dert etmem aslında ama cezaların jet hızında olması ve konuların tam tersine geç açılması beni rahatsız etti. Burası moderatör değil de diktatör havasında çalışanlarla doldu sanki. Bir an kendimi 1984 romanı satırları içinde histmeye başladım. Ha şu da var ben bunları umursuyor muyum? Hayır. Benim derdim siteyi çekilmez bir hale dönüşmekten kurtarmak! Ha beni ilgilendirir mi? O da hayır. Ama siteye yakışmıyor diye düşünüyorum sadece.

Not: Cevap verme hakkı tanımadan konuyu kilitlemezseniz sevinirim.

Ne yazdıktan sonra uyarıyı aldığınızı da belirtir misiniz? Ben de bu aralar sıklıkla rapor sistemini gerek kilitlenmiş konuda soru sormak veya itiraz etmek için gerek hatali mesajlari düzeltmek için siklikla kullanıyorum. Şimdiye kadar böyle bir uyarı almadim.
Evet ben de hatalarımı görünce düzeltmelerini rica ediyorum çoğu zaman. Bir konu açmıştım ve saatler sürmüştü açılması. Onu dile getirmiştim ama rahatsız olmuşlar demek ki. Çok yoğunluk vardır ama cezalar jet hızıyla.
Daha sonra da açtığım konu gecikmeleriyle ilgili konusunda cevap veremeden kilitlendiği için rapordan ulaşmıştım. Ve aynı şeyi tekrar yaşadım. Meşgul etmişim arkadaşları?

Şanslısın konuyu kilitlememişler. Ne yazık ki durum böyle. Ben bir moderatörün konu kilitlemesine "Sebepsiz konu kilitleme" demiştim ve "Gereksiz Rapor" dolayısıyla ceza aldım. Bir başka örnek daha vereyim. Moderatörün yanlış bilgilendirmesini raporladım ve bilin bakalım ne oldu? Hiçbir şey!

Not: Tekrar baktım konuya ve söz konusu yazının üstünün çizilmiş olduğunu gördüm ancak "Yanlış bilgilendirme" ibaresini göremedim.

Şanslısın konuyu kilitlememişler. Ne yazık ki durum böyle. Ben bir moderatörün konu kilitlemesine "Sebepsiz konu kilitleme" demiştim ve "Gereksiz Rapor" dolayısıyla ceza aldım. Bir başka örnek daha vereyim. Moderatörün yanlış bilgilendirmesini raporladım ve bilin bakalım ne oldu? Hiçbir şey!
Siteden soğutma taktiği gibi geliyor artık bana.

@teknoman Keşke sebepsiz konu kilitleme demek yerine neden böyle düşündüğünüzü belirten detaylı bir aciklama yapsaydınız.

Örnek veriyorum bir dolandırıcılık konusunda; sayfa sayısı 20'lere dayanmışti, yanlış hatırlamıyorsam. Daha sonra olay daha çözülmeden cok gereksiz mesajlarla uzadığından konu kilitlenmisti. Ben de rapor ederken konu sahibine söz hakkı tanınmadan konu kilitlenmiş diye sebep belirterek raporladim. Sonra geri dönüş yapildi. Konu sahibiyle özel iletişime geçtiklerini olay cozulunce konuda bunu yazacaklarıni söylediler. Eger sizde konunun gereksiz yere kilitlendigini düşünüyorsanız rapor iceriginizde bunu belirtin.

Moderatör, Terminatör değil ki onlar da hata yapar. Önceden başka bir konuda bahsedilmisti. Eger bir mesajın hatali bilgilendirme içerdiğini düşünüyorsanız, mesaji raporlarken kaynakta belirtin denmişti.

Son düzenleme:
Rapor sistemi nasıl gereksiz yere meşgul edilir? Mesela ''ne haber nasılsın?'' dersen olabilir belki ama bu tarz şeyler de yazmadığımıza göre? İhtiyacımız olmasa yazmayız zaten oraya. Dediğim gibi en son konu kilitlendiği için kullanmıştım ve ceza aldım boş yere.

@marcel'o Belki rastlamışsınızdır. Bu tür konulara genelde moderatörler cevap verip kitliyorlar. Benimki de öyleydi. Ayrıca gereksiz diyorlar ama kime göre? Hadi troll yaparlar, spam yaparlar anlarım da bir yere kadar haksız bile olsa böyle cezaların siteye zarar verdiğini düşünüyorum. Sonuçta kimine gereksiz gelen bir diğerine çok gerekli gelebilir. Öyle değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı