RAR şifresi güvenliği iyi midir?

Makaleler
44
RAR dosyasına verilerimi yükledim. Ve şifre koydum. Büyük küçük harf ve sayı koydum. Şifre kırılma ihtimali var mı? Tabii bunu normal insan yapar mı diye sormak istedim.

Bu arada USB bellekten biri silerse; gider diye biliyorum.

RAR dosyasına verilerimi yükledim. Ve şifre koydum. Büyük küçük harf ve sayı koydum. Şifre kırılma ihtimali var mı? Tabii bunu normal insan yapar mı diye sormak istedim.

Bu arada USB bellekten biri silerse; gider diye biliyorum.
Brute-force yöntemiyle şifrenin uzunluğuna ve karışıklığına göre kolay veya zor bir şekilde kırılabilir. USB bellekten silinse bile veri kurtarma programlarıyla kurtarılması mümkün.

Rar kıran programda vardı sanırım ama bu kadar önemli verilen olduğunu düşünüyorsan öde parasını ücretli program kullan, kafan rahat etsin.

Rar kıran programda vardı sanırım ama bu kadar önemli verilen olduğunu düşünüyorsan öde parasını ücretli program kullan, kafan rahat etsin.
Anı. Durursa iyi olur. Kayıp olsa da sıkıntı yok.
Aslında benim için gerekiyor. Kredi kartı bilgilerim USB belleğimin içinde. Yeni fark ettim. RAR şifre kırma programlarını araştırdım ve kıranlar var. Ben ne olur ne olmaz için bi' güvenlik önlemi almak istiyorum.

Bunun için şifreleme yöntemi kullanmak gereksiz mi? Yoksa gerekir mi?

Ayrıca nasıl bir yöntem izlemeliyim, verilerimi erişmeyi engellemek için?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı