Rar'dan çıkan dosya nereye çıkıyor?

Bünyamin Sezer

Kilopat
Daha fazla  
Bir videoyu Winrar ile sıkıştırmıştım. Dosyayı çıkartmadan videoyu açınca dosyayı çıkarıyor, sürücünün boyutu da artıyor fakat çıkan dosyayı göremiyor.
Dosyayı nereye çıkarıyor olabilir?

Winrar'ı açın, seçenekler, ayarlar, yollar bölümüne giriş yapın. Orada geçici dosyaların barındırılacağı dizin yazar. Bendeki durum:
Kod:
C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Temp\
Şeklinde ayarlanmış, varsayılan ayarın da böyle olması gerekiyor.

Geçici olarak belirttiğiniz konuma çıkarıyor. Rar'dan çıkınca dosyayı siliyor fakat ben videoyu açınca D diskinin de boyutu artıyor.
Bir video açınca veya bir işlem gerçekleştirince HDD'nin boyutunun artması normal midir?

Kesinlikle normal. Bir videoyu açtığınızda sıkıştırılmış dosyadan çıkartılmış haliyle okuyor. Yoksa okuyamaz. Yani Winrar'da bir dosyayı açtıktan sonra diskin Winrar'dan çıkan dosya boyutu kadar artması normal. Çünkü onları okumak için dışarı aktarması gerekiyor.

Yanlış anladınız. Okumak için C diskine geçici olarak çıkarıyor. Winrar dosyasını kapattığımız zaman C diskindeki veriyi siliyor. Benim anlamadığım videoyu açınca D diskinin boyutu neden artıyor. Geçici olarak C'ye çıkarıyor ama D diskinin de boyutu artıyor.
D'nin boyutu neden artıyor olabilir?

Hangi medya oynatıcı yazılımı kullanıyorsunuz? D'nin boyutunun artmasından kastınız nedir? Kullanılan boyut mu artıyor? İşletim sistemi olarak ne kurulu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı