Rasengan vs chidori

Real Defender

Hectopat
Yer
Konohagakure
Merhabalar, sizce hangisi? Ben eskiden rasengan diyordum ama Naruto'yu bitirdikten sonra fikrim değişti. Bence Rasengan'ı sırf başrol kullanıyor diye fazla büyüttüklerini düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sizce hangisi? Ben eskiden rasengan diyordum ama Naruto'yu bitirdikten sonra fikrim değişti. Bence Rasengan'ı sırf başrol kullanıyor diye fazla büyüttüklerini düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir?
Hocam bence rasengan daha güçlü. İlk sezonda Sasuke Naruto'ya saldırdığında chidori vs rasenganı görecekken kakashi onları durdurmuştu. Kakashi Jiraiya'ya ,"Naruto'ya rasengan mı öğrettin? Sasuke'yi öldürebilirdi." demişti. Rasenganın chidoriden üstün olduğunu burada görmüştük. İlk sezonun sonunda chidori vs rasenganda Sasuke'nin mührü ikinci seviyede olduğu için chakra seviyesi Naruto'dan daha yüksekti. Naruto'nun tek kuyruk gücü yetersiz kaldı ve Sasuke yendi. Eşit koşullarda Rasengan çok daha güçlü bence.

Hocam bence rasengan daha güçlü. İlk sezonda Sasuke Naruto'ya saldırdığında chidori vs rasenganı görecekken kakashi onları durdurmuştu. Kakashi Jiraiya'ya ,"Naruto'ya rasengan mı öğrettin? Sasuke'yi öldürebilirdi." demişti. Rasenganın chidoriden üstün olduğunu burada görmüştük. İlk sezonun sonunda chidori vs rasenganda Sasuke'nin mührü ikinci seviyede olduğu için chakra seviyesi Naruto'dan daha yüksekti. Naruto'nun tek kuyruk gücü yetersiz kaldı ve Sasuke yendi. Eşit koşullarda Rasengan çok daha güçlü bence.
Sasuke, Chidori'sini Deidara'nın kil patlayıcılarına (mikroskobik olanlara bile) karşı kullandı. Chidori'nin ne kadar kullanışlı olduğunu gösterir. Ancak, yıkıcı güçten bahsettiğimizde, Rasengan, Chidori'den daha güçlü. Naruto ve Sasuke, çocukken o sayısız kavgadan birini yaşadılar. Kakashi, onları iki ayrı su tankına atarak bu "jutsu çatışmasını" önlemek için devreye girmek zorunda kaldı. Elini çektikten sonra Sasuke'nin deposundan çok su fışkırdı. Naruto elini geri çektiğinde, birkaç damla su aktı. Tüm su, tankın diğer tarafından, o taraf yok edildiğinden dışarı çıkmaya zorlandı. Rasengan'ın yıkıcı gücü budur. Bence Chidori kullanılış olarak daha iyi. Üstteki hocam yazmış zaten de ben yinede yazayım dedim.

Rasengan düşmana geniş çaplı olarak (rasenganın boyutuna oranla) çok ciddi hasarlar vermeyi amaçlayan bir teknik.

Chidori ise tek bir ufak noktaya anlık olarak çok güçlü bir "delip geçme" etkisi uyguluyor. Ve bu güç chidoriyi yapan kişiye ve ustalığına göre değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı