Raspberry nasil programlanir? Projelerde nasil kullanilir?

Youtube' da bir kanalda duymuştum ismini. Reklam olmaz umarım ama sonuçta bilgi :) Aynı zamanda Ardunio ile ilgili videolar da var. İlgimi çekmişti, izliyordum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence hangi mikroişlemcide kaynak daha çoksa onu seç. İkiside aynı sayılır.

raspberry pi bir mikroişlemci değil mini bir bilgisayardır. SD kart içine kurulan işletim sistemi takılarak ve hdmi girişine bir ekran bağlanarak 2 usb portu sayesinde (model b için konuşmak gerekirse) klavye ve faresiyle tam bir bilgisayardır. Arduino ile aynı kefeye koymak büyük bir hata olur. Raspian vb. tarzında kendine has debian linux tabanlı işletim sistemleri mevcuttur. Modemine bağlayıp ip'den uzak masaüstü bağlantısıyla istediğin gibi kontrol edebilirsin. Eğer masaüstüne uygulama geliştireceksen işini java gibi bir dil görür(linux tabanlı olduğu için c# önermiyorum). Donanımsal olarak hükmetmek istiyorum diyorsan da python'ı şiddetle tavsiye ederim. İnternette raspberry pi ile yapılan bir çok projeye ulaşabilirsin.

Donanımsal ise Python kullanılır. Eğer Üzerinde bir uygulama geliştireceksen C, Python, Pearl, Java şeklinde uzayıp gider.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı