Raspberry Pi 2'yi HDMI girişi olmayan ekrana bağlamak

yozlasdas

Kilopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Kimyacı olmaya çalışıyor.
Arkadaşlar aliexpress'ten araç için geri görüş kamerası almak istiyordum. Kamerası ve monitörü var. Buna paralel olarakta Raspberry pi 2'ye bakıyordum. Aklıma alacağım geri görüş mönitör'ünü raspberry pi ile bağlayıp hem her uzantıdaki müziğimi dinleyeceğim hem videomu filmimi izleyebileceğim. En ucuzu 300tl olan bir görüntülü teyp almaktan on kat mantıklı geldi.

Ancak sorunum şu ki monitörle ahududumu nasıl birbirine bağlayacağımı, görüntüyü aktaracağımı çözmüş değilim.

adlı.png
Adsız2.png

Bir resimde aynı kabloya av yazmış bir resimde aux hangisi doğru onu bilmiyorum ama hdmı ile bağlamam gerek. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. :kararsız::matrix:

Video çıkışı:(Raspberry pi 2 için)
  • HDMI,
  • composite video (PAL and NTSC) (3.5 mm jack ile)

Abi öyle bağlamışsın da hem RCA to DVI'ın hem de DVI to HDMI'ın kablolusu ve çihaz halinde aktif çeviricileri mevcut. Yani normal kablo olanları çalışmaz gibime geliyor. Ayrıca DCI to DCMI internette yok denecek kadar az. Bir iki yer satıyor. Çalışacak hissiyatı vermiyor yani.

RCA to VGA var internette güvebilir marka ve sitelerde de satıyor. VGA to RCA'lar da var ama çalışıcaklar mı?

İnternete direkt hdmi to rca yazınca çıkan kutulu çeviricilerde de usb kablosu var ama onu hangi adaptöre bağlıyacağımı yada kaç w olduğu hiç birinde yazmıyor.

Neyse bu kadar yazıyı yazdıktan sonra aliexpress'te bunları arayayım dedim. 50tl'ye satılan ürün 20tl kablolar 6tl. Neyse burda bir adaptör parasına alide iki türlüde alacağım hangi türlü çalıştırırsam yazarım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı