Rat sonrası ne yapılmalı?

dogukan2727

Picopat
Yer
Freestyle King 3
Öncelikle merhaba. Az önce bir rat virüsü ile karşı karşıya kaldım. Olabilecek basit müdahaleleri yaptım. İnterneti kapatmak, tarama yapmak falan. Başka ne yapmalıyım. Format atamayacağımı belirtmeliyim. Herkese iyi forumlar.

Kemal Güneşli

Kilopat
Makaleler
3
Yer
CA
Malwarebytes ve Kaspersky ile tarat, görev yöneticisinde mutlaka açıktır işlemler kısmında, dosya konumundan sil veya kapat.

Eray Türkay

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İzmir
Öncelikle merhaba. Az önce bir rat virüsü ile karşı karşıya kaldım. Olabilecek basit müdahaleleri yaptım. İnterneti kapatmak, tarama yapmak falan. Başka ne yapmalıyım. Format atamayacağımı belirtmeliyim. Herkese iyi forumlar.

Herhangi bir harici depolama birimi sisteme takmayınız, kredi kartı gibi önemli bilgileri sisteme girmeyiniz. Virüs taraması yaptım demişsiniz. Eğer Windows Defender gibi bir şey ile tarama yaptıysanız Kaspersky benzeri yazılım ile tam tarama yapın.

KS
dogukan2727

dogukan2727

Picopat
Yer
Freestyle King 3
Malwarebytes ve Kaspersky ile tarat, görev yöneticisinde mutlaka açıktır işlemler kısmında, dosya konumundan sil veya kapat.
İkisiyle tarattım ve görev yöneticisinde görünmüyor.
Herhangi bir harici depolama birimi sisteme takmayınız, kredi kartı gibi önemli bilgileri sisteme girmeyiniz. Virüs taraması yaptım demişsiniz. Eğer Windows Defender gibi bir şey ile tarama yaptıysanız Kaspersky benzeri yazılım ile tam tarama yapın.
MBAM ve Kaspersky ile tam tarama yaptım.

webdenbiri

Picopat
bu tarz virüsler kendilerini oldukça farklı yerlere depolar, o yüzden en kalıcı çözüm format fakat en etkili yapılabilecek şey başlangıçtan o ratı bulup çalışmamasını sağlamak

KS
dogukan2727

dogukan2727

Picopat
Yer
Freestyle King 3

Ahmet10

Yoctopat
Virüs programı ücretsiz önermiyorum para ile daha iyi olabilir kafanız rahat olması isteyorsaniz format atabilirsiniz.

Delka

Hectopat
Makaleler
19
Yer
İzmir
Başka bir şeye gerek yok.

Murat5038

Yottapat!
Sosyal Tayfı
Makaleler
36
Yer
Sakarya
Kasersky ile temizlik yapıp tespit ettiyse kaldırmıştır zaten başka bir şeye gerek yok.
Sistem tarama 2 sonucunu paylaşın.

Yeni konular

Yukarı