Rat virüsü

redingtton

Femtopat
Yer
aksaray
Daha fazla  
Meslek
PC DONANIM VE YAZILIMLARI İLE UĞRAŞIYOR.
Ben bir dosya indirmek isterken link TL üzerinden otomatikmen setup.exe adında bir dosya indi ben de hemen sildim ve dosyayı açmadım. Ardından Defender sürekli sürekli Tesla. Agent virüsü bulunmuştur uyarısı yaptı. Ben de hemen Kaspersky ile tarama yaptım sonuç:
Dipnot = virüs "rat" imiş.

eren.PNG

Dosyalar onaylanmamış olarak gözüküyor sorun olmaz diye düşünmekteyim.
Ve neden temizleme mümkün değil yazmakta?

Dosya Ekleri

• eren1.PNG
    eren1.PNG
    13,6 KB · Görüntüleme: 219
Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyayı açmadıysanız herhangi bir problem olmaz. Kişi bilgisayarınızı izleyemez açmadıysanız eğer. Siz yine de bir format atın.

Ben bir dosya indirmek isterken link TL üzerinden otomatikmen setup.exe adında bir dosya indi ben de hemen sildim ve dosyayı açmadım. Ardından Defender sürekli sürekli Tesla. Agent virüsü bulunmuştur uyarısı yaptı. Ben de hemen Kaspersky ile tarama yaptım sonuç:
Dipnot = virüs "rat" imiş.

Eki Görüntüle 1084795

Dosyalar onaylanmamış olarak gözüküyor sorun olmaz diye düşünmekteyim.
Ve neden temizleme mümkün değil yazmakta?

Daha önce silinmiş çünkü görev yöneticisine bakın anormal bir şeyler var mı kasperesky ile arama yapın.

Dosyayı sildiğiniz için. Sistemde var olmayan bir dosya üzerinde işlem yapamazsınız.
Dosyayı açmadıysanız herhangi bir problem olmaz. Kişi bilgisayarınızı izleyemez açmadıysanız eğer. Siz yine de bir format atın.
Hocam siz de pire için yorgan yakıyorsunuz. Arkadaş dosyayı çalıştırmamış, üstüne de hemen silmiş. Ortada formatlık bir durum yok bence.

anladım
teşekkürler
kısaca sorun olmaz diyosunuz
görev yöneticisinde aksi birşey yok ama
yaklaşık 8 saattir açık

Dosya Ekleri

• ekran.PNG
    ekran.PNG
    210,8 KB · Görüntüleme: 204
Dosyayı sildiğiniz için. Sistemde var olmayan bir dosya üzerinde işlem yapamazsınız.

Hocam siz de pire için yorgan yakıyorsunuz. Arkadaş dosyayı çalıştırmamış, üstüne de hemen silmiş. Ortada formatlık bir durum yok bence.

Pire için yorgan yakılacak bir durum, bilmeden açmış olabilir. Açmadığına eminse herhangi bir sorun olmaz.

Kaspersky ile tarama yaptım bulduğu 2 tehditin fotosu var yukarıda
Sağlama almak için Malwarebytes ile tarama yapın veya Bitdefender taramaları güçlü 2 sinin Kaspersky da olur.
ok deniyip geliyorum
yahu bir anda oldu bende truva atı vs uğraşıyorum "henüz lamerim " ama bir anda oldu

Yeni konular

Geri
Yukarı