RAT yemiş olabilir miyim, yediysem Kaspersky ınternet Security beni korur mu?

Jenkins

Decapat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba, internette dolaşırken bir şey indirmek istemiştim. Discord'dan biri bana attı. Açtığımda başka bir şey çıktı (WhatsApp isteyip Telegram açmak örnek olabilir) bu ne ayıp değil mi? Diye sorduğumda paran yoksa git al dedi. Gerçekten virüs mü diye sorduğumda RAT dedi ama virüs Total'da birkaç kere tarattım. Ayrıca, bilgisayarımda aktif bir antivirüs var. Bu konuda bana bir sıkıntı oluşur mu? Kısaca, ya RAT yedim ya da beni kandırıyor. Ama riske atmayıp biraz uğraşacağım. RAT olup olmadığını anlamam için bir çözüm önerir misiniz?

Dosya. Jar dosyası ve bunu yazmamın sebebi, virus Total'da 0 çıkıp uygulamayı açınca virüs olan şifrelenmiş bir sürü şey var ve bunu belki de Kaspersky görememiştir. Riske atmak istemedim. Anlattığım şifrelenme olayını çok kez yaşamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyur.
Vt sonucu yok, av raporu yok, hangi platform belli değil.
Sonuç: Bilemeyiz.

VT sonucu ne demek ve ayrıca, AV raporu hiçbir virüs bulmuyor ve kullandığım işletim sistemi Windows 10.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 172
  • 2.png
    2.png
    72,7 KB · Görüntüleme: 133
  • 3.png
    3.png
    63,6 KB · Görüntüleme: 127
  • 4.png
    4.png
    66 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
Öncelikle yeniden merhaba, Virustotal da ilk önce daha dosyayı açmadan taratmıştım.Fakat sonucu şu an elimde yok.(Sonuç,AntiVirüs hiçbir virüs algılamıyor ve VirusTotal da aynı şekilde hiçbir virüs algılamıyor.)Ve ayrıca Windows 10 kullanıyorum,mesajlar yazısının altından görebilirsin.
Ve ayrıca söylemeyi unuttum,Adobe Acrobat Update Service'nin dosya konumu ARM adında bir yerde ve içinde Adobe nin ARM help service ve onun benzeri şeyler var.

Son düzenleme:
Sana atılan dosyayı VirusTotal'de tarat; tarama sonucunu bize de at.
Adobe acrobat Update Service'nin dosya konumuna bak.

Ayrıca incele: Rehber: Sisteme Virüs Girdiği Nasıl Anlaşılır ve Girdiğinde Ne Yapılmalıdır?

Crypterlenmiş ise rat tespit edilemez.

Bunun için başka yollarla tespit etmemiz lazım veya doğrudan bilgisayara erişim sağlamamız gerekiyor ki ratı tespit edelim.
Öncelikle yeniden merhaba, VirusTotal da ilk önce daha dosyayı açmadan taratmıştım. Fakat sonucu şu an elimde yok.(sonuç, antivirüs hiçbir virüs algılamıyor ve VirusTotal da aynı şekilde hiçbir virüs algılamıyor.)Ve ayrıca Windows 10 kullanıyorum, mesajlar yazısının altından görebilirsin.
Ve ayrıca söylemeyi unuttum, Adobe acrobat Update Service'nin dosya konumu ARM adında bir yerde ve içinde Adobe'nin ARM help service ve onun benzeri şeyler var.

Veya direk olarak bunun ile https://www.softpedia.com/get/Antivirus/Removal-Tools/DarkComet-RAT-Remover.shtml bir deneyin.

Crypterlenmiş ise rat tespit edilemez.

Bunun için başka yollarla tespit etmemiz lazım veya doğrudan bilgisayara erişim sağlamamız gerekiyor ki ratı tespit edelim.

Veya direk olarak bunun ile Download DarkComet RAT Remover 2.0.0.0 bir deneyin.
"Crypterlenmiş" diye bir ifade yok. Cryptlanmış olur en fazla, o da private use değil ise virüstotalde 50/63 olan sonucu en fazla 15/63'e çeker.

Private use kullanılsa bile Dark Comet gibi leş bir yazılım olduğu için virüstotale atıldıktan 15 dakika sonra çoğu antivirüs tabanında yerini alır ve cryptladıkları "Obfuscator" programı patlar.

Son düzenleme:
"Crypterlenmiş" diye bir ifade yok. Cryptlanmış olur en fazla, o da private use değil ise virüstotelde 50/63 olan sonucu en fazla 15/63'e çeker.

Private use kullanılsa bile Dark comet gibi leş bir yazılım olduğu için VirusTotal'e atıldıktan 15 dakika sonra çoğu antivirüs tabanında yerini alır ve Cryptladıkları "obfuscator" programı patlar.

Çok sağlam Crypterler ile algılaması engelleniyor birçok antivirüs yazılımının Kaspersky'de dahil.

Eğer gönderen kişinin Crypter'i sağlamsa veya kendi kodlamışsa 0'a bile indirebilir.

Geri
Yukarı