Raw formatına dönüşen flash diski NTFS ve FAT 32 formatına döndürme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nightwalker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Manisa
Daha fazla  
Kendi başıma geldiği ve teknoloji forumlarında da çözümünü bulamadıktan sonra uzun ve korkulu bir uğraştan sonra 32 gb belleğimi raw formatından kurtardım ve bu çözümü anlatmayı siz teknoloji takipçilerine bir borç bildim.
Technopat forumunda memtest ile usb'den başlatma konusunu okuduktan sonra verilmiş olan linkteki memtest versiyonu uefi sistemleri desteklemediğinden dolayı kendi sitesinden en son sürümü indirdim ve boot edebilen bir usb bellek hazırladım. Yeni almış olduğum bilgisayar karma uykudan çıkarken iki defadır ''page fault in nopaged area'' hatası verdi ve bu hatayı araştırıken technopatta bir çözüm yolu sunulduğunu gördüm. Sunulan yolda memtest ile ramlerin kontrol edilmesiydi ki çok şükür ramlerde herhangi bir arıza yok. Bu hatanın antivirüs programından kaynaklandığını düşünüyorum. (Antivirüs Symantec Endpoint Protection 12.1.4013.4013) Sistem taraması üçbuçuk saat geçtikten sonra tamamlandığında sistemi tekrar başlattım ve ne göreyim 32 gb'lık bellek raw formatına dönüşmüş ve hiç bir şekilde windows altında biçimlendirilemiyordu. Yine çözümü technopatta buldum. Daha önce farklı bir sorun için seyrettiğim bir technopat wideosunda ''MiniTool Partition Wizard Home Edition 8'' programının kullanıldığını hatırladım ve bu program aracılığıyla biçimlendirdiğim flash belleği tekrar kullanılır hale getirdim. (Not: Biraz uzun oldu kusura bakmayın) Teşekkürler technopat :)

Son düzenleme:
''MiniTool Partition Wizard Home Edition 8'' ile düzeldi fakat flash diski her çıkarışımdan sonra tekrar aynı programla biçimlendirmediğim sürece windows diski görmedi. Bu sefer de diski komut istemi yardımıyla sildim tekrar ntfs'e formatladım. Daha sonra flash diski her taktığımda sürücü harfi almamaya başladı onu da usbdeview programıyla flash diski sürücüsünü silip tekrar yüklemesi ile çözdüm. Aynı sorunla karşılaşanlar bu yöntemle sorunlarını halledebilirler. Herkese iyi çalışmalar. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı