Razer Basilisk V2 parasını hak eden bir mouse mudur?

Alone_Man

Kilopat
Başlıktan da anlaşılacağı üzere, birkaç güne bu fareyi almayı düşünüyorum fakat ister istemez endişelerim var, verdiğim paranın hakkını veren bir mouse olur mu? Devamlı FPS oyuncusuyum, CoD tarzı. Ellerim de biraz büyüktür, tam elimi kavrasın, tepkime süresi iyi olsun ve her şeyden önce uzun ömürlü benim yoldaşım olsun isterim. Kullananlar cevaplarsa memnun olurum. Herkese iyi hafta sonları dilerim.
Not: Bir önceki mouse G502 Hero.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktan da anlaşılacağı üzere, birkaç güne bu fareyi almayı düşünüyorum fakat ister istemez endişelerim var, verdiğim paranın hakkını veren bir mouse olur mu? Devamlı FPS oyuncusuyum, CoD tarzı. Ellerim de biraz büyüktür, tam elimi kavrasın, tepkime süresi iyi olsun ve her şeyden önce uzun ömürlü benim yoldaşım olsun isterim. Kullananlar cevaplarsa memnun olurum. Herkese iyi hafta sonları dilerim.
Bütçe arttırıp Roccat öneririm.

Corsair Dark Core RGB Pro'yu öneririm. Normalde fiyatı 1K ancak İtopya'da indirimle 500'e düşüyor. Kablosuz, büyük, 0.5ms, 2000Hz bir mouse kendisi. 3 saatte şarj oluyor(şarjdayken kullanılabiliyor) RGB'ler açıkken 2 gün gidiyor şarjı ayrıca şu anda dünyanın en iyi tepkime süresine sahip faresidir kendisi. Kendim 4 aydır kullanıyorum mükemmel bir mouse, seçenekleriniz arasına eklemenizi öneririm.

G502 Hero ve Basilisk V2 aynı tasarımlı rakip fareler olup Basilisk V2 sensörüyle ve optik anahtarıyla daha iyi. Basilisk V2 daha hafif, skatezleri daha iyi ve kablosu daha yumuşak. FPS oyunları açısından Basilisk V2 daha iyi.
Aslına bakarsan FPS için daha sade tasarımlı Logitech G403 Hero veya Razer Deathadder V2 öneririm. Steelseries Sensei Ten de FPS için çok iyi ama sensör dışında bir artısı yok. Çok rekabetçi olarak Logitech G Pro ve Razer Viper 8K (standart Razer Viper tuşlarında sorun olabiliyor) öneririm. Logitech'in Razer'ın hızlı ve tepkisel optik anahtarlarına rakip kalitede ürünü Logitech Pro fare.
2000 HZ olan Asus Rog Gladius kullandım. 0.5 MS'nin (2000 HZ) bir artısını göremedim. 1 MS'den (1000 HZ) daha az raporlama hızlı farelerden verim almak için 280-360 HZ monitör kullanmak ve oyunlarda da 280-360 FPS almak gerekli.
Bu tür farelerde kullanılan mekanik anahtarların en büyük sorunu debounce delay denen seri tıklamada ortaya çıkan gecikme ve anahtarların metal yapısından kaynaklanan aşınma ve oksitlenme sorunu. Bu yüzden mekanik anahtarlı fare alınacaksa Logitech G Pro fare öneririm. Diğer türlü optik anahtarlı (yukarıda bahsettiğim mekanik anahtartların dezavantajları yok) Razer Deathadder V2, Basilisk V2 veya Viper 8K öneririm. Optik anahtarları klavye ve farelerinde ilk Bloody kullandı bu arada.
Seri tıklamada mekanik anahtarın gecikmesini Asus Rog Gladius'tan Razer Deathadder V2'ye geçince fark ettim. BF5'de Assault sınıfında Gewehr 43 kullanırım. Olabildiğince seri tıklarım hedefe, çünkü her mesafeden gövdeye 3 atış öldürüyor rakibi. Fare değiştirince aynı serilikte tıklamama rağmen silahın daha seri sıktığını, hatta aşırı seri basınca namlunun taramalı silah gibi aşırı yukarı kalktığını farkettim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mekanik anahtarların debounce delay olayına şahit oldum.
Bu aralar Sniper sınıfındaki M3 Infrared'i aynı şekilde kullanıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı