Razer Blackwidow Green Switch Türkçe RGB Mekanik Gaming Klavye 799 TL

Corsair K68 red klavye aldım 2 gündür kullanıyorum, sağlama benziyor ilk izlenim olarak. Kafam karıştı bu tartışmadan sonra şimdi.

Corsair K68 red klavye aldım 2 gündür kullanıyorum, sağlama benziyor ilk izlenim olarak. Kafam karıştı bu tartışmadan sonra şimdi.
Hocam yanlış anlaşılma olmasın. Kullandığınız klavye, güzel klavye ve Cherry MX de güzel anahtar ancak çok abartılıyor. Özellikle çok hassas en ufak darbede veya sıvı sızmasında çöp oluyor klavye.

Razer Blackwidow V2 ve üstü size daha çok şey sunar.
Daha fazla dayanıklılık, daha kaliteli yapı ve bileklik, daha güçlü yazılım desteği, daha kompakt bir tasarım. Ayrıca, kasası da daha iyi malazemelerden yapılmaktadır.

Not: Razer Blackwidow V2 ve üstü Razer klavyeleri, Cherry MX kullanan çoğu klavyeye karşı böyle avantajlara sahiptir. Ancak Cherry MX klavyeler de alınabilir.
Not 2: Logitech'in ürünleri de böyledir. Romer-G anahtarlar çok başarılıdır ama yazılım desteği ve bazı yapıların kalitesinde Razer'dan kötüdür. Ancak alınabilir.
Not 3: Steelseries klavye almayın çünkü çok fazla tasarım hatası yapıyorlar. Klavye konusunda saçma sapan bir markadır. Ayriyeten, malzeme kalitesi de çok kötüdür.
Not 4: Roccat en iyi klavye markalarındandır. Ayrıca, yeni switchleri çok başarılı. Ucuz bulursanız ve amacınıza uygunsa kaçırmayın.

Aklıma gelen başka marka yok. Tavsiyelerim yukarıdadır.

Dipnot: Kullanıcıların deneyimleri baz alınmıştır.

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlaşılma olmasın. Kullandığınız klavye, güzel klavye ve Cherry MX de güzel anahtar ancak çok abartılıyor. Özellikle çok hassas en ufak darbede veya sıvı sızmasında çöp oluyor klavye.

Razer Blackwidow V2 ve üstü size daha çok şey sunar.
Daha fazla dayanıklılık, daha kaliteli yapı ve bileklik, daha güçlü yazılım desteği, daha kompakt bir tasarım. Ayrıca, kasası da daha iyi malazemelerden yapılmaktadır.

Not: Razer Blackwidow V2 ve üstü Razer klavyeleri, Cherry MX kullanan çoğu klavyeye karşı böyle avantaja sahiptir.

Hocam resmen Razer fanı gibi konuşuyorsunuz.
Sürekli konuyu uzatıyorsunuz gereksiz bir tartışma haline geldi bu.

İtopya denk geldi. Ne fark eder? İtopya da markanın kendi sitesinden alıyor. Kafasına göre yazmıyor.

Bkz:
Corsair'in kendi sitesinde de tanıtım için aşağı indiğinizde ilk cümlenin.
"german-made cherry® MX keyswitches provide the reliability and accuracy you demand with a smooth, linear response." olduğunu göreceksiniz.
Ki hatta adamlar "provide" kelimesi ile devam edip reklamı ballandırıyorlar.

Kötüleyecek yer arıyıp, komik duruma düşüyorsunuz rezilsiniz. :D

Olay da bu zaten sistemime laf ettiniz diyen oldu mu? Edemezsiniz zaten çünkü o sistem 2015 yılında eski anakart Gigabyte Z170X Gaming 7 ile 3DMark'ta en iyi benchmark skorlarından birini elde etmiş sistem. Etseydiniz, bilip bilmeden konuştuğunuz için rezil, komik duruma düştünüz, daha da batardınız. :D

Not yazıp linklemeyi forumda birçok kişi yapar. Amacı da şudur; hata, problem dahilinde yardım almak için foruma yazdığımda sistem yazmaya uğraşmadan sistemim linkte diyebilmektir.

Ve sen daha bunları bilmeden bana forumlardaki yorumları konuşuyorsun? :D
Bir de üstüne kendince dalga geçip daha da rezil duruma düşüyorsun. Çok güldüm vallahi. Allah da seni güldürsün. :D

Neredeymiş sevicilik? Sizce Razer sevicisi olan bir kişi.

Şu cümleyi kurabilir mi?

Evet, bizim insanımız ülkedeki eğitim düzeyi dolayısıyla hep bilip bilmeden konuşur ve boş argümanlar kullanır.

Üstelik de ortada kanıt yokken bir şeyler kanıtlamaya çalışır ve karşıdaki kişi gerçek kanıt istediğinde böyle boş argümanlara girerek kaçar. Gerçekten de çok fanatik.

Ne boş yaptın be hocam tamam Razer Switch daha iyi. 2-3 sene sonra çift tıklama yaşadığında göreceğim ben seni.

Ben evde kullanıyorum 38 yaşındayım zaten bana 10 sene gider eminim. Razer DeathAdder V2 faremide yeni aldım, Corsair K68 klavye ile uyum sağladım. Sesi de güzel klavyemin. Razer ve Corsair ilk kez kullanıyorum, buradaki yorumlara göre satın aldım. Memnunum :)
Bu arada Razer Blackwidow Tournament Edition Chroma klavyeyi internet kafede geçen denk geldim, hepsi bu modeldi, basınca çıt çıt küçük bir çıtlama sesi vardı. El dayama yeri süngerli güzel gibiydi. Ama ben halen kendi Corsair K68imi daha çok sevdim.

Son düzenleme:
Ne boş yaptın be hocam tamam Razer Switch daha iyi. 2-3 sene sonra çift tıklama yaşadığında göreceğim ben seni.
Ben Razer Blackwidow V2'yi 4-5 yıldır kullanıyorum, böyle bir sorunum yok. Forumlarda da kullanıcı hatası olmadıkça böyle bir konu görmüyorum hiç ve kötü olduğunu kabul ettiğim Razer Blackwidow'u 8-9 yıldır kullananlar var.
Ben evde kullanıyorum 38 yaşındayım zaten bana 10 sene gider eminim. Razer DeathAdder V2 faremide yeni aldım, Corsair K68 klavye ile uyum sağladım. Sesi de güzel klavyemin. Razer ve Corsair ilk kez kullanıyorum, buradaki yorumlara göre satın aldım. Memnunum :)
Hayırlı olsun hocam çok sevindim sizin adınıza.
Bu arada Razer Blackwidow Tournament Edition Chroma klavyeyi internet kafede geçen denk geldim, hepsi bu modeldi, basınca çıt çıt küçük bir çıtlama sesi vardı.
Kişisel tercih meseleleri. Sessiz bir klavye istiyorduysanız, Yellow yada Orange switchlere bakmalıydınız.
El dayama yeri süngerli güzel gibiydi.
Bunu belirtmenize şaşırmadım malzeme kalitesi olarak Razer, Corsair'den üstün çünkü bu tartışılamaz bir şey. Bunu eski bir Corsair kullanıcısı olarak söylüyorum. Başta zaten 2 markayı da yıllarca kullandığımı söyledim.
Ama ben halen kendi Corsair K68imi daha çok sevdim.
Sevdiyseniz sıkıntı yok güle güle kullanın.

Ben Razer Blackwidow v2'yi 4-5 yıldır kullanıyorum, böyle bir sorunum yok. Forumlarda da kullanıcı hatası olmadıkça böyle bir konu görmüyorum hiç ve kötü olduğunu kabul ettiğim Razer Blackwidow'u 8-9 yıldır kullananlar var.

Hayırlı olsun hocam çok sevindim sizin adınıza.

Kişisel tercih meseleleri. Sessiz bir klavye istiyorduysanız, yellow ya da orange Switch'lere bakmalıydınız.

Bunu belirtmenize şaşırmadım malzeme kalitesi olarak Razer, Corsair'den üstün çünkü bu tartışılamaz bir şey. Bunu eski bir Corsair kullanıcısı olarak söylüyorum. Başta zaten 2 markayı da yıllarca kullandığımı söyledim.

Sevdiyseniz sıkıntı yok güle güle kullanın.

Bizzat kendim çift basma sorununu deneyimlediğim için söylüyorum. Yeni klavye alacağım zaman Razer hakkındaki yorumları okudum hala yerli yabancı forumlarda bu sorunu yaşanları gördüğüm için bir daha Razer almadım. Hissiyat olarak zaten önceki yorumumda da Cherry MX Blue'dan daha iyi olduğunu söylemiştim ama red açık ara daha iyi. Ayrıca Razer'in malzeme kalitesinin K70'den iyi olacağını sanmıyorum.

Bizzat kendim çift basma sorununu deneyimlediğim için söylüyorum.
Her kullanıcının deneyimi aynı olmayabilir.

Örneklendireyim:
Volvo dünyadaki en sağlam arabaları üreten otomobil markalarınndan biri olarak bilinir.

A kişisi Volvo ile kaza yaptı az hasarlı çıktı.
B kişisi Volvo ile kaza yaptı araba pertte çıktı ve yaralanmalar oldu

Şimdi B kişisinin başına A kişisinin aynısı gelmedi diye Volvo kötü bir marka mı? Volvo ben en sağlam arabayı satıyorum, alın ve gidin kaza yapın mı diyor?

Boş argümanlar kullanıyorsunuz bir de bana boş yapma diyorsunuz. Siz de haklısınız, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir laf vardır.

Not: Ben de kullanıcıların deneyimlerine bakarak yorum yapıyorum ama tek kişinin deneyimi yeterli değil.
Yeni klavye alacağım zaman Razer hakkındaki yorumları okudum hala yerli yabancı forumlarda bu sorunu yaşanları gördüğüm için bir daha Razer almadım.
Ayrıca, böyle kanıt gerekitren söylemlerinizde de kanıtı aşağı bıraksanız iyi olur.
Hissiyat olarak zaten önceki yorumumda da Cherry MX Blue'dan daha iyi olduğunu söylemiştim ama red açık ara daha iyi.
Red daha iyi demişsiniz. Eskİ klavyem Corsair K70 Rapidfire'da Red'in geliştirilmiş versiyonu olan Grey vardı. Onu kullanıp, böyle konuşan birisine gelip de Red açık ara daha iyi demeniz de ne kadar bilginiz olduğunu göstermiş açıkcası. :D
Ayrıca Razer'in malzeme kalitesinin K70'den iyi olacağını sanmıyorum.
Sanmıyorum ne demek ya? Arkadaş sen mi kullandın ben mi?

Hocam hayırlı olsun fazla takılmayın böyle şeylere hem kasa hem switch kalitesi olarak fiyatına göre çok iyi klavyedir aldığınız model.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı