Razer Deathadder Essential incelemesi

Selamlar, forumda bu ürünün incelemesini hiç göremedim. İnternette adam gibi video bile yoktu.

Öncelikle birazcık tasarımdan bahsetmek istiyorum. Mouse'un tasarımı harika bence, sağ kliğin eğimli olması sayesinde elim tam oturuyor. Eski mouse'umdan büyüm olması çok hoşuma gitti. Ayrıca ürün baya hafif, yanlış hatırlamıyorsam 96 Gr. bir ağırlığa sahip. Işıklandırması çok hoşuma gitti, Synapse programı sayesinde istediğiniz bütün ayarlamaları yapabiliyorsunuz zaten.

Özelliklerinden bahsetmek gerekirse 220 IPS ve 30 G 6400 DPI değerine sahip. Sensörü PixArt PAW3328. 5 adet tuşu var üzerinde. Bu arada DPI sadece program üzerinden değiştirilebiliyor, bu benim için artı bir özellik.

Oyunlarda hiç bir rahatsızlık vermedi bana. Eski mouse kaç ms bildirme hızına sahip bilmiyorum ancak bu mouse 1 ms bildirme hızına sahip olduğu için gerçekten farkı hissettim. Aşağıda fotoğraflarını görebilirsiniz. Almayı düşünenler alabilir, eski kalıyor diyenler var ancak bence gayet yeterli. Bu arada klik ses testini de yaptım. Profesyonel olmamış olabilir, idare edin. :D Ben beyaz olan versiyonunu aldım, hoşuma gitti baya. Eliniz temiz olunca kir tutmuyor. Çok kir tutan bir yapıya sahip değil zaten.

Kutusu birazcık hırpalanmış geldi.
1621348222068.png

%100 parlaklık ayarında böyle gözüküyor.
1621348291285.png

%32 parlaklık ayarında böyle gözüküyor. (Ben bunu kullanıyorum)
1621348318110.png

Işıkları kapalı olduğunda böyle gözüküyor.
1621348339512.png

USB'si gayet şık ve markanın logosu yer alıyor üzerinde. (Tam netlenmemiş, telefonum biraz eski o konuda. :( )
1621348416118.png

Kablo tasarımı.
1621348444610.png

Alt kısmı.
1621348470867.png

Eski mouse ile karşılaştırdığım fotoğrafı. (Eskisi çok kirli ve temizlenemiyor resmen.
1621348497759.png

Mouse klik ses testi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizler için güzel ve akıcı bir rehber yapmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir ve faydalı olmuştur. Farklı sorularınız varsa lütfen sorun ve cevaplayayım. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere. <3

@Motionless IN White Size rehber yapacağımı haber vermiştim, etiket atayım bakarsınız müsait olduğunuzda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güle güle kullanman dileğiyle.
Güzel bir inceleme olmuş, uzun kullanımda neler olacak merak ediyorum.
Ben hala Zone Bilişim'in takip kodunu vermesini bekliyorum :) Bakalım benim farem ne zaman gelecek.

Öncelikle hayırlı olsun. Bende almıştım siyahını ama tutuş şeklime çok ters ve büyük geldi alacak olanlara aynı fiyat aralığında olan Viper miniye de bakmasını tavsiye hem DPI bir tık daha yüksek hem de RGB.

Yeni konular

Geri
Yukarı